Dla uczniów SP 5 musi być bezpieczniej

Zwrócili się do mnie rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 mieszkających na osiedlu Dąbrówka (Mieszka I, Grzybowa, Pułaskiego) wskazując problem bezpiecznego dojścia do szkoły ich dzieci. Po analizie tematu uznałem ,że rzeczywiście należy pochylić się nad tematem i zadziałać, by było bezpieczniej.

Poniżej mapka obrazująca drogę uczniów oraz treść mojego wystąpienia do Burmistrza Polic.

 

Szanowny Panie Burmistrzu Chciałbym zwrócić uwagę na problem zapewnienia bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Policach. Wkrótce kolejny nabór uczniów do tej szkoły(obecnie uczą się tam dzieci w klasach I – II i VII – VIII).

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uczniowie będą pokonywali tę drogę spacerem. Rejon SP 5 to głównie osiedle Dąbrówki(Mieszka I, Grzybowa, Piłsudskiego oraz Długosza, Kosynierów, Pułaskiego). Najbardziej dogodny szlak pieszy wędrówki dzieci do szkoły z tych rejonów Polic wiedzie obok sklepów Rossmann, Lidl, pod wiaduktem do przejścia dla pieszych przez ulicę Piłsudskiego na wysokości Biedronki i Jyska.

A dalej przez Nowopol lub Mazurską do szkoły.(trasę tę obrazuje załączona mapka) Jak wiadomo, ulica Piłsudskiego jest najbardziej ruchliwą ulica w naszym mieście.

Dlatego zwracam się do Pana Burmistrza o podjęcie w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym działań w kierunku zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla pokonujących to przejście dla pieszych uczniów naszej Szkoły Podstawowej nr 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.