Dla uczniów SP 5 musi być bezpieczniej

Zwrócili się do mnie rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 mieszkających na osiedlu Dąbrówka (Mieszka I, Grzybowa, Pułaskiego) wskazując problem bezpiecznego dojścia do szkoły ich dzieci. Po analizie tematu uznałem ,że rzeczywiście należy pochylić się nad tematem i zadziałać, by było bezpieczniej.

Poniżej mapka obrazująca drogę uczniów oraz treść mojego wystąpienia do Burmistrza Polic.

 

Szanowny Panie Burmistrzu Chciałbym zwrócić uwagę na problem zapewnienia bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Policach. Wkrótce kolejny nabór uczniów do tej szkoły(obecnie uczą się tam dzieci w klasach I – II i VII – VIII).

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uczniowie będą pokonywali tę drogę spacerem. Rejon SP 5 to głównie osiedle Dąbrówki(Mieszka I, Grzybowa, Piłsudskiego oraz Długosza, Kosynierów, Pułaskiego). Najbardziej dogodny szlak pieszy wędrówki dzieci do szkoły z tych rejonów Polic wiedzie obok sklepów Rossmann, Lidl, pod wiaduktem do przejścia dla pieszych przez ulicę Piłsudskiego na wysokości Biedronki i Jyska.

A dalej przez Nowopol lub Mazurską do szkoły.(trasę tę obrazuje załączona mapka) Jak wiadomo, ulica Piłsudskiego jest najbardziej ruchliwą ulica w naszym mieście.

Dlatego zwracam się do Pana Burmistrza o podjęcie w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym działań w kierunku zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla pokonujących to przejście dla pieszych uczniów naszej Szkoły Podstawowej nr 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.