Grzegorz Ufniarz

mam coś do zrobienia

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Policach

nocnaZwróciło się do mnie kilka osób sygnalizując problem niedostatecznego ich zdaniem poziomu opieki zdrowotnej dla dzieci w godzinach nocnych i w weekendy. Sam miałem w minionym roku przynajmniej dwie sytuacje, kiedy musiałem pójść do lekarza z maleńką córcią w weekend i też nie do końca byłem zadowolony z usług medycznych. Dlatego postanowiłem zbadać sprawę.

Według danych opublikowanych na stronie NFZ w Szczecinie, opiekę medyczną w nocy i w weekendy w Policach świadczy spółka Mediklinika ze Szczecina. Miejsce świadczeń to policki szpital.

pediatra

NFZ informuje, że policka opieka nocna i weekendowa(świąteczna) wsparta jest pracą pediatry, który przyjmuje w dni powszednie od 18:00 do 22:00 oraz w weekendy od 8:00 do 12:00. Oprócz tego, w ofercie nocnej i świątecznej opieki są dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie.

http://www.nfz-szczecin.pl/omm9b_gdzie_po_nocna_i_swiateczna_opieke_zdrowotna.htm

Gdy zacząłem poszukiwania w interencie firmy Mediklinika Spo z .o. o., znalazłem taką firmę w Szczecinie, która specjalizuje się w… chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej.

Nie dowierzałem i zadzwoniłem do nich z prośbą o potwierdzenie, czy to oni wykonują nocną i świąteczna opiekę medyczną w na terenie Polic? Usłyszałem potwierdzenie, że to oni.

medycyna_estetyczna-280x179

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, by opiekę medyczną obsługiwała klinika piękności, w końcu wygrali przetarg i pewnie spełniali wymogi przetargowe,  ale… konieczny jest odpowiedni poziom tych usług.

Ponieważ liczne głosy mieszkańców wskazują, że poziom tych usług niekoniecznie jest taki, jak należy oczekiwać, zwróciłem się z pismem do szczecińskiego oddziału NFZ z prośbą o informacje, czy według Funduszu wszystko jest ok.

Treść pisma poniżej:

List do NFZ

Kategoria: Prace radnego

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. * oznacza pola, które trzeba wypełnić obowiązkowo

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.