Wystąpienie ws. budżetu Gminy Police na rok 2014

Moje wystąpienie w imieniu klubu radnych WS GRYF XXI na sesji Rady Miejskiej, przed głosowaniem nad przyjęciem budżetu Gminy Police na 2014 rok.

Panie Przewodniczący, Wysoka Rado

Występuję w imieniu klubu radnych Wspólnota Samorządowa GRYF XXI.

Zdecydowaliśmy, że będziemy popierać ten budżet, ponieważ wyrażamy duże zadowolenie z jego kształtu. Oceniamy pozytywnie to co się dzieje przede wszystkim w zakresie oświaty. W sytuacji gdy w całym kraju słyszymy o przypadkach likwidacji oświaty i ograniczania jej funkcjonowania, w naszej Gminie dzieje się odwrotnie. Utrzymujemy wysoki poziom finansowania oświaty, dodatkowo zwiększamy tempo inwestycji w infrastrukturę oświatową. Budzi to nasze zadowolenie.

Również pozytywnie oceniamy i oczekujemy zwieńczenia ogromnego wysiłku inwestycyjnego związanego z budową osiedla na ulicy Bankowej. Jest to rozwiązanie historycznego problemu, który dotyczy Polic już od kilkunastu lat. Cieszymy się, że będziemy świadkami zakończenia tego procesu w 2014 roku.

Chcemy też wyrazić bardzo pozytywną opinię na temat takiego racjonalizmu i dalekowzrocznego patrzenia na ten budżet. My mamy świadomość tego, że w 2014 roku chociażby kwoty na inwestycje są mniejsze od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni w latach ubiegłych ale świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że to drobne zwolnienie w 2014 zaowocuje kolejnym ogromnym skokiem w kolejnych latach kiedy pojawią się zewnętrzne pieniądze, a to jest bardzo istotne.

Bo przecież moglibyśmy nabrać kredytów i w 2014 roku zrobić inwestycji za 40-50 milionów, nie ma z tym najmniejszego problemu. Tylko co byśmy robili w latach 2015-2017, gdy będą do brania pieniądze unijne, a my mielibyśmy problemy z ich pozyskaniem, bo nie moglibyśmy zebrać pieniędzy na wkład własny?

Dlatego bardzo wysoko oceniamy ten rozsądek i racjonalne podejście do tworzenia budżetu na 2014 rok, co było zresztą dzisiaj podkreślane zarówno przez radnych jak i Pan Burmistrza.

Pragnę również zauważyć, i to budzi nasze spore zadowolenie, że już na 2015 rok, jeśli chodzi na przykład o infrastrukturę drogową, mówimy o kwotach sięgających niemal 10 milionów złotych. To będzie ulica Bankowa, ulica w Drogoradzu, ulica Kuźnicka. Widać wyraźnie, że jest plan rozwoju infrastruktury drogowej w Gminie Police i jest on określony bardzo precyzyjnie.

Klub Radnych Wspólnoty Samorządowej GRYF XXI popiera ten budżet i będzie głosował „ZA”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.