Grzegorz Ufniarz

mam coś do zrobienia

O mnie

Urodziłem się 15 czerwca 1976 roku w Szczecinie. Mama Ewa – była nauczycielką matematyki w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza, ojciec Jerzy – były żołnierz zawodowy, prowadził działalność gospodarczą.

Wykształcenie

Ukończyłem nauki polityczne na Uniwersytecie Szczecińskim, a także odbywałem studia podyplomowe – Zarządzanie Projektami Unijnymi w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Prawo Administracyjne i Samorządowe na Uniwersytecie Szczecińskim.
Na studiach wybrałem specjalizację Samorząd terytorialny. Napisałem pracę magisterską o rozwoju samorządu terytorialnego na przykładzie Gminy Police. Wybór studiów podyplomowych też nie był przypadkowy, już wtedy postanowiłem specjalizować się w tej sferze życia.

Praca

Po studiach wykonywałem różne prace, zajmowałem się marketingiem, sprzedażą, dziennikarstwem. Największą satysfakcję sprawiła mi praca w szczecińskim oddziale Gazety Wyborczej. Praca dziennikarza kusiła mocno ale stała w konflikcie z działalnością samorządową. Musiałem wybierać i wybrałem działalność samorządową. Od 2002 roku pracuję w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, najpierw jako dyspozytor, potem na innych stanowiskach. Obecnie jestem kierownikiem działu przewozów.

Działalność polityczna

Moją działalność polityczną początkowo prowadziłem w Szczecinie. Pracowałem jako asystent w biurze poselskim. Moje związki z działalnością polityczną sięgają czasów liceum. Już wtedy jeździłem na szkolenia z zakresu działalności politycznej oraz budowałem struktury młodzieżówki partyjnej w regionie. Kontakt z takimi politykami jak Bronisław Geremek, Zbigniew Bujak, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń wpływał na wyobraźnię i inspirował do działania. Między innymi stąd wybór kierunku studiów.
W latach 1998-2002 byłem członkiem komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej spoza rady. Radnym Rady Miejskiej jestem od 2002 roku. W wyborach samorządowych kandydowałem z ramienia Wspólnoty Samorządowej GRYF.
W kadencji 2006-2010 Rady Miejskiej byłem przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Gminnych. Komisja zajmuje się sprawowaniem kontroli nad sferą finansów gminnych. W dniu 27 kwietnia 2010 roku na LIII sesji Rady Miejskiej zostałem wybrany wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Policach.

W wyborach samorządowych w 2010 roku ponownie uzyskałem mandat zaufania wyborców, zostałem ponownie radnym Rady Miejskiej , której jestem wiceprzewodniczącym oraz członkiem Komisji Budżetu i Finansów Gminnych.

W roku 2014 w wyborach samorządowych ponownie ubiegałem się o mandat radnego Rady Miejskiej. Wybory odbywały się według nowych zasad. Mieszkańcy wybierali radnych w sposób większościowy, głosując na konkretnych kandydatów. Uzyskałem najlepszy procentowy wynik w mieście Police, głosowało na mnie 331 wyborców, co dało wynik niemal 65% głosów w moim okręgu. W Radzie Miejskiej przewodniczę Komisji Budżetu i Finansów Gminnych.
Mam na swoim koncie starty w wyborach parlamentarnych i do Parlamentu Europejskiego.

Hobby, pasje

Od lat moją pasją jest historia. Kiedyś myślałem o założeniu dyskusyjnego koła historycznego, być może kiedyś zrealizuje ten pomysł. Mam także wykształcenie muzyczne. Amatorsko gram na fortepianie i gitarze. Mam grono znajomych, z którymi gramy, śpiewamy i organizujemy koncerty. Byłem jednym z twórców i założycieli polickiego „Śmietnika Artystycznego”.
Lubię gry komputerowe, szczególnie strategiczne.

Coraz bardziej pasjonuje mnie bieganie. Zaczynam bardzo amatorsko uprawiać tę formę rekreacji.

Rodzina

Od 2007 roku jestem szczęśliwym mężem Mai, od 2009 roku – ojcem Zuzi, a od grudnia 2015 Oli.

Do rodzinnego grona należą jeszcze pies – Kaprys i kotka – Rysia