O mnie

Urodziłem się 15 czerwca 1976 roku w Szczecinie. Mama Ewa – była nauczycielką matematyki w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza, ojciec Jerzy – były żołnierz zawodowy, prowadził działalność gospodarczą. Rodzice, niestety, już nie żyją.

Wykształcenie

Ukończyłem nauki polityczne na Uniwersytecie Szczecińskim, a także odbywałem studia podyplomowe – Zarządzanie Projektami Unijnymi w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Prawo Administracyjne i Samorządowe na Uniwersytecie Szczecińskim.
Na studiach wybrałem specjalizację Samorząd terytorialny. Napisałem pracę magisterską o rozwoju samorządu terytorialnego na przykładzie Gminy Police. Wybór studiów podyplomowych też nie był przypadkowy, już wtedy postanowiłem specjalizować się w tej sferze życia.

Praca

Po studiach wykonywałem różne prace, zajmowałem się marketingiem, sprzedażą, dziennikarstwem. Największą satysfakcję sprawiła mi praca w szczecińskim oddziale Gazety Wyborczej. Praca dziennikarza kusiła mocno ale stała w konflikcie z działalnością samorządową. Musiałem wybierać i wybrałem działalność samorządową. Od 2002 roku pracuję w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, najpierw jako dyspozytor, potem na innych stanowiskach. Obecnie jestem kierownikiem działu przewozów.

Działalność polityczna

Moją działalność polityczną początkowo prowadziłem w Szczecinie. Pracowałem jako asystent w biurze poselskim. Moje związki z działalnością polityczną sięgają czasów liceum. Już wtedy jeździłem na szkolenia z zakresu działalności politycznej oraz budowałem struktury młodzieżówki partyjnej w regionie. Kontakt z takimi politykami jak Bronisław Geremek, Zbigniew Bujak, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń wpływał na wyobraźnię i inspirował do działania. Między innymi stąd wybór kierunku studiów.
W latach 1998-2002 byłem członkiem komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej spoza rady. Radnym Rady Miejskiej jestem od 2002 roku. W wyborach samorządowych kandydowałem z ramienia Wspólnoty Samorządowej GRYF.
W kadencji 2006-2010 Rady Miejskiej byłem przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Gminnych. Komisja zajmuje się sprawowaniem kontroli nad sferą finansów gminnych. W dniu 27 kwietnia 2010 roku na LIII sesji Rady Miejskiej zostałem wybrany wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Policach.

W wyborach samorządowych w 2010 roku ponownie uzyskałem mandat zaufania wyborców, zostałem ponownie radnym Rady Miejskiej , której jestem wiceprzewodniczącym oraz członkiem Komisji Budżetu i Finansów Gminnych.

W roku 2014 w wyborach samorządowych ponownie ubiegałem się o mandat radnego Rady Miejskiej. Wybory odbywały się według nowych zasad. Mieszkańcy wybierali radnych w sposób większościowy, głosując na konkretnych kandydatów. Uzyskałem najlepszy procentowy wynik w mieście Police, głosowało na mnie 331 wyborców, co dało wynik niemal 65% głosów w moim okręgu. W Radzie Miejskiej przewodniczyłem Komisji Budżetu i Finansów Gminnych.

W wyborach samorządowych w roku 2018 uzyskałem poparcie 641 wyborców i ponownie zostałem radnym. W wyniku głosowania Rady Miejskiej zostałem wybrany Przewodniczącym Rady Miejskiej.


Mam na swoim koncie starty w wyborach parlamentarnych i do Parlamentu Europejskiego.

29 stycznia 2021 r. złożyłem rezygnację z członkostwa w Stowarzyszeniu Wspólnota Samorządowa GRYF XXI oraz zrezygnowałem z pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej. Pozostaję radnym niezależnym.

WAŻNE DEKLARACJE

29 czerwca 2022 roku podczas swojego internetowego spotkania na żywo z mieszkańcami Polic ogłosiłem, że zamierzam kandydować na Burmistrza Polic

 

Hobby, pasje

Od lat moją pasją jest historia. Kiedyś myślałem o założeniu dyskusyjnego koła historycznego, być może kiedyś zrealizuje ten pomysł. Mam także wykształcenie muzyczne. Amatorsko gram na fortepianie i gitarze. Mam grono znajomych, z którymi gramy, śpiewamy i organizujemy koncerty. Byłem jednym z twórców i założycieli polickiego „Śmietnika Artystycznego”.
Lubię gry komputerowe, ostatnio często grywam w czołgi.

Interesuję się numizmatyką i winiarstwem.

Od jakiegoś czasu zgłębiam trudną sztukę gry na gitarze basowej.

Próbuję również swoich sił w wyprawach rowerowych. 

Rodzina

Od 2007 roku jestem szczęśliwym mężem Mai, od 2009 roku – ojcem Zuzi, a od grudnia 2015 Oli.

Do rodzinnego grona należą jeszcze pies – Kaprys(niestety, Kapryska od 4 marca 2021 r. już z nami nie ma) i kotka – Rysia