GŁOS MIESZKAŃCA

W tym miejscu, zgodnie z noworocznymi zapowiedziami, chciałbym zaprosić wszystkich odwiedzających moją stronę, mieszkańców Gminy Police, do zgłaszania swoich wniosków, problemów, opisywania ważnych spraw, na które będę mógł zareagować.
Chciałbym, aby to miejsce pomagało Wam rozwiązywać problemowe sprawy. Od zgłaszania drobnych rzeczy typu uszkodzone mienie komunalne, dziurawa droga czy chodnik, brak przejścia dla pieszych czy miejskiego oświetlenia. Na sprawach ważniejszych(np. opinie o bieżących działaniach gminy, o problemach dotykających całą naszą społeczność, pomysłach do zrealizowania w Policach) kończąc.

Zapraszam do tej współpracy i deklaruję, że w miarę swoich możliwości i sił będę się starał te problemy pomóc rozwiązywać.

Technicznie, proszę te sprawy zgłaszać w formie komentarza do tego wpisu. Zastrzegam sobie prawo do rozwijania poszczególnych spraw poprzez wstawianie opisów problemu, sposobu jej rozwiązania, dokumentacji fotograficznej itp. Osoby zgłaszające swoje sprawy mają pełne prawo zachować anonimowość, umówmy się, że dane osób, adresy i telefony kontaktowe zachowam jedynie dla swojej wiadomości.

ZAPRASZAM

PS – ktos zapytał dlaczego to robię? Odpowiem hasłem z mojej strony bo…: „mam coś do zrobienia…”

44 komentarze do “GŁOS MIESZKAŃCA”

 1. Kłaniam się Panie Jerzy.
  Zanim przejdę do tematu jaki Pan poruszył chciałbym opowiedzieć jak widzę funkcjonowanie tego miejsca, czyli Głosu Mieszkańca.
  W żadnym wypadku nie chcę aby to było forum dyskusyjne albo miejsce do nazbyt swobodnej wymiany poglądów, tak jak to sie odbywa na forum WP, gdzie mielismy sie okazję spotykać i dyskutować. Nie chcę też, aby to miejsce było okazją do politykowania, oczerniania lub obrażania kogokolwiek.
  Chcę natomiast, aby pojawiały się tu problemy mieszkańców, sprawy, z którymi nie mogą sobie poradzić sami albo nie wiedzą do kogo sie zwrócić. Sprawy związane z funkcjonowanie gminy, kontakty z administracją itp.
  Pragnę też, aby wszystko odbywało się na wysokim poziomie kultury i bez złych emocji.
  Proszę Pana o uznanie tych zasad i jednoczesnie wyrażam głębokie przekonanie, że możemy tu rozstrzygać sprawy ważne.

  Wracając do tematu z Pana wpisu. Ustawa o samorządzie gminnym wyraźnie rozdziela zakresy kompetencji poszczególnych organów gminy. Rada miejska i radni, sprawują kontrolę nad działaniami burmistrza, który zajmuje się zarządzaniem gminą i realizacja zadań gminy opisanych prawem. Burmistrz wykonuje swoje zadania korzystając z różnych instrumentów. Jednym z nich jest urząd oraz gminne instytucje(MOK, ZWiK, Biblioteka, Straż Miejska). Sprawy personalne w tym zakresie należa w 100% do kompetencji burmistrza i radni nie maja tu nic do gadania. Moga oczywiście wyrażać swoje opinie ale nie są one w żadnym wypadku wiążące dla burmistrza. Jeżeli więc pragnie Pan wyjasnić czym się burmistrz kierował wykonując swoje uprawnienia i powołując obecnego komendanta do pracy, musze Pana prosić o zadanie tego pytania bezpośrednio Panu Burmistrzowi Diakunowi. Pan Burmistrz Diakun to człowiek otwarty na rozmowy i jestem przekonany, że wyjasni Panu powody, którymi kierował się powołując obecnego komendanta Straży Miejskiej.
  Pozdrawiam

 2. Witaj Grzegorzu.
  Czy mógłbyś poinformować służby miasta że ulica M.Reja jest już prawie nie przejezdna.
  Mieszka tu naczelnik oświaty ale chyba jemu to nie przeszkadza.Wystarczy koparka do wyrównania. Koszt mały, a radość mieszkańców bezcenna. Dziękuje

 3. Cześć Piotr, jasne. W poniedziałek z samego rana zrobię takie zgłoszenie z wnioskiem o szybką naprawę. Dzieki za info i pozdrawiam

 4. Ul. Robotnicza – wjazd do bloków mieszkańców ul. Odrzańskiej (koło żużlowego boiska) mógłby ktoś połatać te dziury na podjeździe? W tym samym miejscu można by zrobić też coś ze śmietnikami (zabudować i odgrodzić od boiska i ogródków), Ul. Roweckiego znów leci w dół tj, zapada się – pierwsza w prawo za rurową 🙂 Ul. Przyjaźni – może jakiś dodatkowy parking? Ludzie nie mają gdzie parkować – mowa o mieszkańcach..

  1. Piotr, ja już zgłaszałem ulicę Reja. Obiecali, że zaraz jak tylko ustąpi zima ruszaja z wyrównywaniem. Ulicą zarządza gmina a zajmuje sie tym wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

  2. Aktualizacja. Wczoraj był zrobiony przegląd dróg gruntowych(m. in. Reja). Od przyszłego tygodnia wchodzi firma i zaczyna remontować drogi gruntowe(w tym Reja). Jednoczesnie trwają prace nad projektem technicznym budowy dróg na ulicach po byłej spółdzielni Ogrodnik.
   Pozdrawiam

 5. witam.prosze o wyjaśnienie jak rozpoznać w rozkladzie jazdy linii 103 przystanek police wyszynskiego/kierunek do zch police/ ktore autobusy jadą bezpośrednio do zch,a ktore tylko do rynku.pozdrawiam.

  1. Kłaniam się. Na rozkładzie na stronie ZDiTM rzeczywiście nie bardzo widać które kursy są do Rynku. Na logikę można uznać, że te, które nie są oznaczone literką „b”(lub „d”). Ale pasażer ma mieć czytelną informację, a nie rozwiązywać rebusy. Przekazałem sprawę do ZDiTM z prośbą o poprawienie.
   Pozdrawiam

 6. Witam Panie Grzegorzu
  Mam pytanie dotyczące możliwości udziału Gminy Police w Samorządowym Informatorze SMS (Komunikator SMS – informacje o zagrożeniach lub imprezach, ważnych wydarzeniach itp. strona http://www.sisms.pl/ )
  Do systemu należy między innymi Gmina Dobra czy Gmina Goleniów.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Kilka razy spotkałem się już z tą usługą i uważam, że jest bardzo interesująca. Z tego co wyczytałem, to jest oparta na dobrowolnym uczestnictwie mieszkańców(rejestracja i udostepnienie numeru telefonu), więc nie ma zagrożenia „natręctwem” tej usługi. Uważam, że warto rozpoznać jakie by to generowało koszty. W poniedziałek złożę zapytanie do Pana Burmistrza w tej sprawie z prośbą o rozpoznanie w zakresie funkcjonalności i kosztów wdrożenia systemu sisms.
   Pozdrawiam i dzięki za ciekawą podpowiedź.

 7. Witam Grzegorzu.
  Kto mógłby w gminie powiedzieć mi co jest nadrzędne,czy ogłoszenie o przetargu czy regulamin przetargu? Czy, jeśli nie łamie regulaminu w żadnym punkcie i zostaje dopuszcony do przetargu który sie odbywa to jest to wystarczające. Chodzi mi o przetarg ustny nieograniczony. 510232686

  Pozdrawiam

 8. Witam.Czy moze Pan udzielić informacji kiedy ruszy budowa placu zabaw dla dzieci między ul.Odrzanska i Boh Westerplatte????.Rodzice dostali pismo ,ze podobno miał już byc wraz z nastaniem wiosny,a wiosna tuż tuż a placu nie widac.Może Pan odpowiedzieć ile jeszcze czasu nasze dzieci będą czekać????Pozdrawiam.

 9. Witam. Czy ma Pan jakiekolwiek informacje na temat repertuaru Dni Polic 2014?. Ponieważ w internecie informacje są nieaktualne

    1. W piątek kontaktowałem się z MOK z prośbą o udostępnienie programu Dni Polic. Usłyszałem, że jeszcze nie jest gotowy. Mam obiecane, że jak tylko będzie ostatecznie zapięty, to go dostanę. Do teraz nie dostałem nic, zatem pewnie jeszcze nad tym pracują.

 10. Panie Grzegorzu, w niedzielę dojechałam do domu z kierowcą, który stał w korku aut jadących z Głębokiego w stronę Polic. Po drodze nie widziałam żadnego autobusu linii 106 (jechaliśmy przez Leśno Górne), który jechałby z Polic do pętli na Głębokiem. Nie jestem wiec pewna, czy autobusy w ogóle kursowały tej niedzieli.
  Pozdrawiam.

 11. Witam!
  Sprawa dotyczy linii autobusowej 111, przystanek Mazurska w kierunku Zakładów, kurs o godz. 6:30. Czy możliwe jest opóźnienie odjazdu np o 2 min? Nie musi to być oficjalna zmiana rozkładu jazdy powiązana z wymianą tabliczek z godzinami odjazdów (byłyby to zbędne koszty) – chodzi o odrobinę zwykłej uprzejmości ze strony kierowcy, który mógłby chwilkę zaczekać na wysepce lub lepiej – nie spieszyć się zbytnio na trasie tak, aby dojechać te 2 min później. Już tłumaczę dlaczego – o tej samej godzinie na przystanek Mazurska po przeciwnej stronie przyjeżdża 107 ze Szczecina. Gdy oba autobusy przyjeżdżają jednocześnie nie ma szans na przesiadkę, ale czasem zdarza się wyjątkowa sytuacja i udaje się to. 111 jeździ w połowie pusty, podjechanie na przystanek o 6:32 nie koliduje z innymi kursami (107 podjeżdża dopiero o 6:35), opóźnienie o 2 min również nie spowoduje żadnych perturbacji na dalszej trasie (bywało, że 111 się spóźniał, nie zauważyłem jednak, żeby ktokolwiek z pasażerów protestował), pod zakłady podjeżdża o 6:41, czyli jest dużo czasu, aby spokojnie dojść do pracy (2 minuty opóźnienia nie mają wpływu). Z kolei 103 odjeżdżający z Mazurskiej o godz 6:47 jest dość zapełniony, poza tym dojeżdża pod Zakłady o 6:55, czyli nieco późno (przez to w zasadzie jeździ on tak jakby tylko dla pracowników Biurowca Głównego oraz ewentualnie pacjentów Mediki).
  Kilku kierowców 107 jeżdżących rano zna temat i stara się zdążyć dojechać na Mazurską na czas, ale bywa, że trafi się niefortunna sytuacja na trasie (choćby dwa razy pod rząd czerwone światło) i nie udaje się dojechać na czas. Również jeden lub dwóch panów jeżdżących 111 rozumie sytuację, ale są i tacy, którzy mają pasażerów zwyczajnie w d…
  Z „dwuminutowego udgodnienia” skorzystałoby co najmniej kilku lub docelowo nawet kilkunastu pasażerów, nie jest to wiele, ale również niemało. To drobne opóźnienie nieco zmniejszyłoby również obłożenie autobusu 101 odjeżdżającego o 5:50 z pl. Rodła.

  Domyślam się, że padnie odpowiedź – trzeba jeździć wcześniejszym autobusem, ale dlaczego? Czy opóźnienie przyjazdu o 2min jest aż tak trudne, zwłaszcza że nie szkodzi nikomu? Co maja powiedzieć pracownicy ZCh ze Szczecina? Zwłaszcza ci, którzy mieszkają na z Prawobrzeżu? Zdecydowana większość ma wykupione bilety okresowe, więc zysku na biletach z tytułu dłuższego czasu jazdy nie będzie. Dlaczego mają musieć wstawać o 4:30 zamiast o 5?
  Jako dygresje napiszę coś takiego – od pewnego czasu mam nieodparte wrażenie, że prawie wszystkie rozkłady są konstruowane tak, aby jechać jak najdłużej i musieć skasować możliwie najwięcej biletów (ale do Pana absolutnie nie mmm o to pretensji, bo to przecież nie Pańska działka), szczególnie nasiliło się to od czasu kiedy rozkłady układane są – jak to się szumnie określa – „komputerowo”. Trochę to dziwne, bowiem dawniej, przed erą powszechnej „komputeryzacji”, rozkłady były jednak dużo lepsze i przyjaźniejsze dla pasażerów. Jak to się ma do promowania proekologicznego transportu zbiorowego – oficjalnie promujemy, a faktycznie zniechęcamy? A całkiem nie tak dawno na antenie Radia Szczecin Dyrektor ZDiTM (akurat w związku ze zmianami tras i rozkładów na Niebuszewie z początku 2014) zapewniał, że kierowcy nie będą karani za opóźnienia związane z wsiadaniem pasażerów, a komunikacja ma być przyjazna pasażerom…
  Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  1. Kłaniam się.
   Jutro porozmawiam z kierowcą autobusu linii 111. Tak to organizujemy, że praktycznie przez cały rok linię jeździ ten sam kierowca. Zapytam go o możliwość takiego „opóźnienia” przejazdu. Proszę mieć na uwadze, że akurat ten kurs wiezie też ludzi do pracy w Jasienicy i opóźnienie może mieć dla nich jakieś skutki. Jeżeli jednak po konsultacji z kierowcą okaże się, że nie będzie większych zagrożeń, powinno się udać zrobić takie „kontrolowane” opóźnienie. Oczywiście zgłosze to również do ZDiTM aby całą sprawę jak najszybciej usankcjonować oficjalną zmianą rozkładu jazdy.
   Pozdrawiam

   1. Dziękuje za zrozumienie 🙂 2 minuty proponowałem właśnie ze względu na – moim zdaniem – minimalne skutki dla pasażerów jadących dalej niż tylko do Zakładów (zgodnie z obecnym rozkładem na Piotra i Pawła podjeżdża o 6:49, a w Jasienicy na pętli jest o 6:53), poza tym wydaje mi się ze spokojnie można tą minutę czy nawet dwie „odzyskać” na Jasienickiej (dwa dość długie proste odcinki poza terenem zabudowanym pod warunkiem, że nie zatrzymuje się na przystankach na żądanie)
    Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz 🙂

 12. Plac Zabaw zanieczyszczony przez bawiące się dzieci po mojej interwencji wezwano policje .Po interwencji Policji Plac zabaw posprzątano.Rodzice bawiących się niktórych dzieci nie zgadzali się z moją interwęcją w,s zanieczyszczenia placu zabaw.Ja Sala Mariusz i moja rodina popieramy działania które poprawiają wizerunek naszej okolicy.Bedziemy pilnować porządku oraz popierać ludzi budujących infrastrukture naszej okolicy.Jednakże wydane pieniądze na infrastrukture społeczną trzeba chronić bo wydane wilkie pieniądze muszą słurzyć społeczeństwu jak najdłuźej. SALA MARIUSZ P.S Zanieczyszczenie placu zabaw przez dzieci nie jest po raz pirwszy i cieszę się z interwęcji poliji moźe to wstrząśnie naszą społecznoścą .Szacunek

  1. Człowieku!!! Nie pisz glupot.Policje wezwal tata jednego z chlopcow , poniewaz szanowny pan zwyzywal go i straszyl ze dostanie wp….Dzieci posprzataly po sobie juz przed przyjazdem policji.A mi sie po prostu zdaje ze panu ten plac i bawiace sie dzieci przeszkadzaja.No ale trudno, jak pan baluje ze pol Polic slyszy nikt sie nie wtraca.Wiec jesli jeszcze raz moje dziecko przyjdzie do domu z placzem ze jakiś pijany typ wyzwal jakiegos chlopaka i pogonil wszystkich z placu , to powiem tylko tyle ze policja panu nie pomoze.P.S pan-z nalej litery, bo na Pana trzeba zasluzyc!!!

 13. Panie Grzegorzu,do kogo należy i jaki ma status odcinek drogi?,chodnika? biegnący od Przedszkola nr 10 do bawialni? Przed budową obecnego placu zabaw na wysokości ogrodzenia przedszkola stał znak zakazujący wjazdu na ten odcinek.Obowiązywał ruch w lewo wokół „ronda” parkingu.Po oddaniu placu zabaw tego znaku nie ma.Odcinek ten stał się miejscem całodobowego parkingu.Nie to jest najważniejsze.Niejednokrotnie widziałam jak jadący szybko kierowcy używając klaksonu dosłownie przeganiają idące na plac zabaw dzieci.Jest to jedyna droga -chodnik prowadzaca do Przedszkola nr 10 , SP nr 8 i tenże plac zabaw,więc jak te dzieciaki maja ją bezpiecznie pokonać.?Tylko czekać jak jakieś dziecko zostanie potrącone przez samochód.

  1. Sama droga dojazdowa aż do zawrotnicy(tego niby ronda) to droga gminna, ul. Piaskowa
   Nie wiem jak dalej, wydaje mi się, że to droga wewnętrzna spółdzielni ale to tylko gdybanie. Sprawdzę to i dowiem się, dlaczego zlikwidowano znak drogowy z ograniczeniem. Ja też widziałem w tamtym miejscu sceny, gdy auta „przeganiały” idące do szkoły dzieci.
   Pozdrawiam

 14. Witam Panie Grzegorzu,
  czy mógłby Pan udzielić informacji jaka inwestycja jest realizowana w miejscu ostatniego wyburzonego ”blaszaka”bo wersji co tam będzie jest kilka.Pozdrawiam Iwona Turbak

  1. Kłaniam się. Nie ma na razie ostatecznej decyzji o tym co będzie ulokowane na tym pustym placu. Będą o tym decydowały nowe władze gminne po wyborach w listopadzie. Owszem, były różne pomysły i koncepcje ale nie zostały podjęte ostateczne decyzje.
   Moim zdaniem, póki nie zapadną konkretne decyzje co do kształtu tego miejsca w przyszłości, powinien tam powstać, przynajmniej na części tego terenu, parking.

 15. Dzień Dobry
  Często korzystam z Lini Samorządowej jadąc do pracy na do ZCh Police. Czy mógłby pan spowodować, aby wzorem autobusów 101,103 i 111, autobusy LS zatrzymywały się na przystankach pod ZCh, zgodnie z kierunkiem jazdy? Obecnie, wszystkie zatrzymują się na przystanku w kierunku Jasienicy, jeżeli dodam jeszcze, że zdarza się kierowcom nie zmieniać informacji o kierunku na tablicach informacyjnych, to rozumie pan, że robi się czasem niepotrzebne zamieszanie. Drobna rzecz, całkowicie bezkosztowa i do realizacji natychmiast.
  dziękuję bardzo i pozdrawiam

  1. Dziękuję Panie Stanisławie za tę opinię. W istocie, rzecz drobna ale może z niej wynikać niepotrzebne zamieszanie. Przekazałem już naszym kierowcom informację o konieczności zachowania odpowiednich przystanków.
   Pozdrawiam

 16. Dzień Dobry Panie Grzegorzu.
  Czy wiadomo coś Panu, na temat przystąpienia Gminy Police do programu
  SZCZECIN PRZYJAZNY RODZINIE w części dotyczącej „Szczecińskiej Karty Rodzinnej”. (UCHWAŁA NR XLIV/1288/14 RADY MIASTA SZCZECIN), z dnia 8 września 2014 r.
  Nie ukrywamy, że chodzi nam przede wszystkim o zniżki komunikacyjne. Troje naszych dzieci dojeżdża do szkół.
  pozdrawiamy
  Beata i Stasiek

  1. Rozmowy ze Szczecinem na ten temat trwają już wiele miesięcy. Są już jakieś porozumienia i listy intencyjne. Zdaje się, że od nowego roku będziemy już mogli korzystać z tych szczecińskich ulg w autobusach. Na dziś nie jest to jeszcze możliwe. Liczę na to, że na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej będzie konkretna informacja. W każdym razie sądzę, że Państwa dzieci skorzystają z tych ulg jeszcze w tym roku szkolnym. Pozdrawiam

 17. Panie Grzegorzu gratuluje wyników wyborów ,to po pierwsze.Po drugie,
  czy to Pana zasługa ,że znak zakazu wjazdu znowu stanął przy placu zabaw obok Przedszkola Nr 10? Pytałam Pana o status tej drogi.Zrobiło się znowu spokojnie i bezpiecznie .

  1. To zasługa urzędników, których sprowadziłem w tamto miejsce i przypomniałem, ze kiedyś był tam ten znak drogowy. Dziękuję za gratulacje. Pozdrawiam.

 18. Witaj Grzegorzu,

  od prawie czterdziestu lat mieszkam w Policach,od trzech w Jasienicy. Podobno Jasienica, to też Police. Chciałabym zwrócić uwagę na budynki znajdujące się w opłakanym stanie na głównej drodze przejazdowej przy ulicy Piastów będące w administracji ZGKiM. Pozostało ich już kilka, część już została przeznaczona do wyburzenia i straszą mieszkańców, i same siebie, mam wrażenie… Mieszkam akurat w jednym z nich, w budynku Piastów 39. Odpadające tynki na zewnątrz, szczątki elewacji z lat siedemdziesiątych i „żywa cegła” spoglądająca na maszerujących corocznie włodarzy gminy i powiatu przy okazji festynu „Augustynalia” lub zachęcające przejeżdżających z zachodniopomorskiego turystów do Trzebieży to jakiś kiepski żart. Poza tym, mimo ogrzewania mieszkań w okresie zimowym w lokalach w piecach kaflowych temperatura wskazuje 12 stopni wewnątrz, za co główną winę ponosi brak ocieplenia elewacji. Opłacamy czynsze i samodzielnie kupujemy opał i również chcielibyśmy mieć ciepło w mieszkaniach. Uważam, że gmina tak dbająca o wizerunek i czystość powinna pochylić się również nad problemem prowincji gminnej i wygospodarować jakiekolwiek fundusze choćby na jeden budynek rocznie; budynki nie są wielkości bloków – są jednopiętrowe, mieszka w nich kilka rodzin. Coroczne zapewnienia ze strony administracji co do ocieplenia budynku pozostają jedynie na statusie chęci. Niejednokrotnie jest mi po prostu wstyd wskazać budynek, w którym mieszkam. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam, Ania.

  1. Dziękuję za tę informację. Postaram się w tym tygodniu podjechać w okolice budynku Piastów 39 i go dokładnie obejrzeć. Sprawdzę też, jak wygląda plan remontów na ten rok. Jeżeli się okaże, że coś tam u Ciebie jest zaplanowane, to dam info. Jeżeli się okaże, że nic nie planują, to postaram się coś zdziałać, żeby zmienić stan tego miejsca. Rzeczywiście, opis warunków mieszkaniowych w tym budynku brzmi fatalnie. Dam info niebawem co ustaliłem. Pozdrawiam

  2. Pani Anno. Złożyłem interpelację w sprawie posesji Piastów 39. Wczoraj otrzymałem odpowiedź, że muszę jeszcze chwilę poczekać na „właściwą” odpowiedź. Moje zapytanie skierowano do ZGKiM i Zakład udzieli mi odpowiedzi. Proszę zatem o jeszcze chwilę cierpliwości.

  3. Dostałem dziś odpowiedź od Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w sprawie budynku Piastów 39.
   Cytuję: „W budynku Piastów 39 z uwagi na spękania ściany szczytowej planowane jest w roku bieżącym wzmocnienie tej ściany.” koniec cytatu

   Jak widać plany modernizacyjne tego budynku nie oszałamiają swoim zakresem. Spróbuję zawalczyć o dodatkowe pieniądze i zrobienie ocieplenia ale nie mogę zagwarantować, ze to się uda.
   Pozdrawiam

 19. Dzień dobry,
  czy sprawy Gminy Police także są Pana gestii?
  Gdyż chciałby zainteresować Pana jedyną drogą dojazdową do wsi Węgornik.
  Ja wiem wieś niewielka, mało mieszkańców, ale ostatnimi laty było mnóstwo funduszy na infrastrukturę. Nie musi być asfalt, wystarczą płyty drogowe, jak to już dawno porobiła Gmina Dobre nawet do małych przysiółków.
  Jak co roku, na początku kwietnia Gmina Police zamówiła trochę żwiru, im dalej od Tanowa tym bardziej oszczędniej, i posypała drogę. Minęły już dwa tygodnie i już jest mnóstwo wypłukanych dziur. A ma wytrzymać rok!? Wydane nasze wspólne pieniądze idą na rozkurz na tej gminnej drodze.
  Ostatnio pytałem urzędnika gminnego dlaczego Od jesieni nie był w Węgorniku. Odpowiedź: „Jak tam dojechać? Nie ma drogi.”
  Warto poczytać:
  https://ro.com.pl/sposob-wojta-na-wieczne-dziury-i-bloto-pokryl-gminne-drogi-guma/01330897
  Z poważaniem
  Tadeusz

 20. Kłaniam się. Niedawno prowadziliśmy dyskusje na temat drogi do Węgornika. Jest pomysł, by utwardzić tę drogę w bardziej doskonały sposób, by nie było potrzeby jej remontowania dwa razy w roku.
  Mowa była o płytach drogowych.
  Rozeznam się na jakim etapie jest sprawa i dam Panu znać.
  Pozdrawiam

 21. Panie Tadeuszu, wystąpiłem w wnioskiem do Burmistrza Polic o zbudowanie drogi do Węgornika z płyt drogowych. Mam tez informacje, że istnieje szansa na zrealizowanie tego wspólnie z Nadleśnictwem. Będę informował o losach wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.