Spotkajmy się na podwórku

spotkajmy_sie_corelNiezmiernie ważnym i koniecznym warunkiem dobrego wykonywania zadań radnego jest utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami. Choć staram się na bieżąco utrzymywać relacje z mieszkańcami w internecie, informować o swojej działalności i planach na mojej stronie www, choć tradycyjnie i regularnie wykonuje „objazdy” po moim okręgu, to często mam przeczucie, że te kontakty nie są wystarczające. Mieszkańcy, sąsiedzi docierają do mnie różnymi sposobami. Przez internet, przez telefon, pocztą, wpadają do domu, zaczepiają na ulicy. Teraz będzie jeszcze jeden sposób nawiązania kontaktu.

spotkajmy_sie_corel

Moje doświadczenie podpowiada mi, że mieszkańcy niechętnie przychodzą na spotkania z radnymi. Brak czasu, odległość do pokonania, często obce lub nieprzyjazne miejsca, nie sprzyjają takim spotkaniom.

Stwierdziłem zatem, że najlepiej będzie, gdy ja sam przyjdę do moich sąsiadów, mieszkańców, wyborców i postaram się namówić do chwili rozmowy o naszym otoczeniu.

Stąd właśnie projekt „Spotkajmy się na podwórku”

Podzieliłem swoje Osiedle na małe obszary, kilka domów, wspólne podwórze – i będę „wpadał” do sąsiadów z nadzieją na kilka chwil rozmowy.

Chcę w tej formie informować o tym co się dzieje w Gminie, informować co się dzieje i co jest planowane na naszym Osiedlu, chcę by sąsiedzi powiedzieli mi czego oczekują, co by chcieli zmienić w swoim otoczeniu.

Te wszystkie spotkania zakończą się wnioskami do kolejnych budżetów gminy.

Najbliższe spotkania planuję 12 i 13 września na placu zabaw Muszkieterów, na placyku po byłej kawiarni i na nowym placu zabaw. Zaproszę na spotkanie sąsiadów i mieszkańców ulic Boh. Westerplatte, Odrzańskiej, Bankowej i Robotniczej.

ZAPRASZAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.