Będą nowe kosze na śmieci na Dąbrówce

Po wielu staraniach i prośbach wreszcie się udało, na Dąbrówce staną uliczne kosze na śmieci.

Wielu mieszkańców naszego osiedla wskazywało na niedogodność spowodowaną brakiem ulicznych koszy na śmieci przy chodnikach. Na przykład, na ulicy Bohaterów Westerplatte, wzdłuż ulicy naliczyłem ledwie trzy takie kosze, na Odrzańskiej i Robotniczej – zero.

W najbliższym czasie się to zmieni. W odpowiedzi na moją majową interpelację, Pan Wiceburmistrz Jakub Pisański zadeklarował postawienie w najbliższym czasie takich koszy. Jak informuje, pod koniec 2012 roku „Gmina zakupiła 100 sztuk takich koszy, które zostały ustawione w miejsce koszy zdewastowanych, uszkodzonych lub niekompletnych. Obecnie zdemontowane kosze sa naprawiane i kompletowane. Do końca czerwca br. planujemy ustawienie ich m. in. na ww osiedlu.”

Fakt ten cieszy mnie niezmiernie. Głęboko wierzę, że wraz z postawieniem nowych koszy na smieci, znacznie zmniejszy się zanieczyszczenie trawników i chodników. Ponadto, posiadacze psów będa mieli jeszcze łatwiej sprzątać po swoich pupilach.

Sam miałem niedawno taką sytuację podczas sprzątania po swoim psie, że napotkany sąsiad, który również wyprowadzał swojego pupila zauważył, że my „okoliczni” wiemy gdzie stoją kubły na śmieci i gdzie wyrzucić torebkę z psimi odchodami, natomiast osoby przechodzące przez nasze osiedle tego nie wiedzą i to ich zniechęca do posprzątania po swoim piesku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.