Czy szkoła może dyżurować w wakacje???

indeksRozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi, dla wielu rodzin nastał czas problemów i kłopotów z zapewnieniem opieki nad dziećmi.

Temat został wywołany publikacją w Gazecie. Podano tam przykłady rodzin, dla których okres wakacji to szczególny problem. Brak możliwości wzięcia dłuższych urlopów, brak środków na wysłanie dziecina kolonie, obozy, brak instytucji zapewniających opiekę nad dziećmi w wieku szkolnym.

http://wyborcza.pl/1,87648,18318943,panstwo-dyskryminuje-pracujacych-czemu-szkoly-nie-moga-pelnic.html#BoxGWImg

Ja widzę w tej sferze szanse dla przedsiębiorców, którzy mogą w tym czasie organizować dla dzieci półkolonie, obozy szkolne itd. Widzę też obszar, gdzie taka działalność może wspierać samorząd gminny – na przykład udostępniając za darmo pomieszczenia w szkołach, a nawet dopłacając do takich turnusów.

Nie wiem, czy jest to możliwe prawnie. Nie wiem też, jaka jest skala zapotrzebowania na takie usługi w polickich rodzinach. Jednak jest to problem.

Ciekawi mnie też jak ta sfera jest rozwiązywana w innych krajach.

Zapraszam do dyskusji na ten temat pod tym wpisem, lub na moim profilu na facebooku. W tym roku już się nic nie zdziała ale może uda się zaproponować coś pożytecznego na kolejne lata.

Mój profil na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.