Czy szkoła może dyżurować w wakacje???

indeksRozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi, dla wielu rodzin nastał czas problemów i kłopotów z zapewnieniem opieki nad dziećmi.

Temat został wywołany publikacją w Gazecie. Podano tam przykłady rodzin, dla których okres wakacji to szczególny problem. Brak możliwości wzięcia dłuższych urlopów, brak środków na wysłanie dziecina kolonie, obozy, brak instytucji zapewniających opiekę nad dziećmi w wieku szkolnym.

http://wyborcza.pl/1,87648,18318943,panstwo-dyskryminuje-pracujacych-czemu-szkoly-nie-moga-pelnic.html#BoxGWImg

Ja widzę w tej sferze szanse dla przedsiębiorców, którzy mogą w tym czasie organizować dla dzieci półkolonie, obozy szkolne itd. Widzę też obszar, gdzie taka działalność może wspierać samorząd gminny – na przykład udostępniając za darmo pomieszczenia w szkołach, a nawet dopłacając do takich turnusów.

Nie wiem, czy jest to możliwe prawnie. Nie wiem też, jaka jest skala zapotrzebowania na takie usługi w polickich rodzinach. Jednak jest to problem.

Ciekawi mnie też jak ta sfera jest rozwiązywana w innych krajach.

Zapraszam do dyskusji na ten temat pod tym wpisem, lub na moim profilu na facebooku. W tym roku już się nic nie zdziała ale może uda się zaproponować coś pożytecznego na kolejne lata.

Mój profil na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.