Czy to koniec linii F w Policach?

Przed chwilą przeczytałem w internetowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego fragment rozmowy z dyrektorem ZDiTM Panem Radosławem Tumielewiczem.

Zdradził on plany ZDiTM dotyczące zmian na liniach pospiesznych:

Skrócenie linii pospiesznej A staje się faktem. Jak już pisał „Kurier” od 1 sierpnia autobusy będą kursować na trasie os. Bukowe-pl. Rodła. To jednak nie koniec zmian – Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ujawnił kolejne plany.

– Skrócenie linii A wynika z naszych obserwacji – tłumaczy Radosław Tumielewicz, dyrektor ZDiTM. – Skończyły się dojazdy do szkół przy ul. Hożej, znacznie ubyło pasażerów. Mamy jednak na uwadze to, że od września wielu mieszkańców prawobrzeża zostałoby bez bezpośredniego połączenia z rejonem os. Książąt Pomorskich czy wspomnianych szkół.

Dlatego od września czekają nas kolejne zmiany. ZDiTM przyglądał się też innej linii pospiesznej – F. Łączy ona Police z pl. Rodła. Na całej trasie pokrywa się z linią 107 i choć czas przejazdu obu niewiele się różni, jak każda linia pospieszna jest dwukrotnie droższa.

Od września połączymy linie pospieszne. W godzinach szczytu linia A będzie kursowała na trasie Police-os. Bukowe, natomiast poza szczytem i w dni wolne od pracy na skróconej trasie – Bukowe-pl. Rodła – tłumaczy Radosław Tumielewicz.

 

Nie znamy szczegółów koncepcji ZDiTM ale na pierwszy rzut oka widać, że zmiany te mogą się odbyć kosztem polickich pasażerów i SPPK. Kilka miesięcy temu występowaliśmy do ZDiTM z propozycją, by przemianować linię F z pośpiesznej na przyspieszoną, zachować jej rozkład jazdy, a obniżyć taryfę, by linia stała się bardziej atrakcyjna dla Policzan.

Tymczasem widać, że „myślenie” ZDiTM idzie w kierunku ochrony interesów przewoźnika z Dąbia, a nie pasażerów z Polic i polickiej Spółki autobusowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.