Dbam O Moje Miasto

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł, by zorganizować dla mieszkańców Polic internetową platformę do przekazywania informacji o różnych problemach komunalnych. Dostarczone przez mieszkańców informacje, następnie byłyby rozsyłane w konkretne miejsca, do instytucji odpowiedzialnych za dany problem. Takie narzędzie działa w Szczecinie http://alertszczecin.pl/

bez tytułu

Wielokrotnie spotykałem się w internecie z informacjami, że gdzieś jest jakaś dziura w drodze, czy chodniku, że zgłaszano to do Urzędu czy Straży Miejskiej ale nic się nie dzieje, dziura nadal straszy i zagraża bezpieczeństwu. Sądzę, że nie jest to kwestia mobilności służb komunalnych, a niedostatecznie drożny przepływ informacji, który powoduje, że komunikat o usterce nie trafia w odpowiednie miejsce.

Wiem, że w Policach jest bardzo wielu ludzi aktywnych, którzy czują się odpowiedzialni za otoczenie, w którym mieszkają, obserwują, oceniają, monitorują miasto by poprawiać jakość życia w Policach.

Sam zajmuję się takim zgłaszaniem różnych problemów od wielu lat.

Pomyślałem żeby skorzystać ze sprawdzonych i dobrych rozwiązań stosowanych w innych samorządach i urządzić w Gminie Police internetową aplikację służącą do zgłaszania spraw:

 – problemów z infrastrukturą (dziury w jezdniach, chodnikach, oświetlenie uliczne)

 – czystości i porządku dzikie wysypiska śmieci, nielegalne składowanie odpadów)

 – bezpieczeństwa (brak przejść dla pieszych, konieczność doświetlenia przejść)

 – komunikacji publicznej

Takie rozwiązanie stosuje już od lat Szczecin ze swoim projektem Alert Szczecin

https://alertszczecin.pl/o-projekcie

Jestem pomysłodawcą i wnioskodawcą stworzenia w Policach Komunikatora SMS, który funkcjonuje w gminie już od roku. Z tego co słyszę są różne oceny. Jedni chwalą, inni krytykują za zbyt małą mobilność i aktualność narzędzia. Liczę na to, że w przypadku powstania „Alertu”, jego działanie będzie sprawniejsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.