Garść odpowiedzi ze Starostwa

Zazwyczaj unikam składania wniosków do Starostwa, bo to nie mój obszar działania. Jednak w reakcji na sygnały i prośby od mieszkańców, w lutym skierowałem do Starosty Polickiego trzy sprawy:

1 – tajemniczy „śledczy” rozpowszechniali na fejsbuku filmik ukazujący uszkodzoną studzienkę kanalizacyjną na ul. Wojska Polskiego(droga powiatowa) na wysokości kościoła, jednak skupili się jedynie na opublikowaniu filmiku, nie zgłosili usterki do zarządcy drogi – wobec tego uczyniłem to ja – Zarządca drogi poinformował mnie, że dokona naprawy studzienki w marcu, po ustąpieniu mrozów.

2 – podczas moich lajfów oraz przy innych okazjach, mieszkańcy zwrócili uwagę na, według nich, nadmiernie zarośnięte zielenią rondo Pionierów Polic(usytuowane wzdłuż drogi powiatowej). Przekazałem tę opinie do Starostwa. W odpowiedzi czytam, że realizowane były prace pielęgnacyjne, w opinii fachowców obecny stan nie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

3 – otrzymałem wnioski o potrzebie remontu chodnika wzdłuż ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Mazurskiej do ul. Wojska Polskiego(na wysokości myjni samochodowej. Pan Starosta poinformował mnie, że nie przewidziano na ten rok środków na remont tego chodnika ale jeżeli w ciągu roku pojawią się jakieś oszczędności, rozpatrzą możliwość wykonania tych prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.