Grzegorz Ufniarz

mam coś do zrobienia

Interpelacja czerwiec – o odpadach

Wobec wciąż narastającego problemu zalegających odpadów zielonych na moim osiedlu, zdecydowałem się zwrócić do Pana Burmistrza z wnioskiem o jego rozwiązanie i z propozycjami rozwiązań. Poniżej treść interpelacji:

                                                                                                                                             Police dn. 12.06.2014 r.

Grzegorz Ufniarz

radny Rady Miejskiej w Policach

Sz. P.

Władysław Diakun

Burmistrz Polic

INTERPELACJA RADNEGO

Szanowny Panie Burmistrzu

Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu, z jakim spotykają się mieszkańcy osiedla Dąbrówka.

Większość mieszkańców starej części tego osiedla, ograniczonej ulicami Bankowa, Grzybowa, Piaskowa, Zamenhofa użytkuje przydomowe ogródki. Najczęściej są one zagospodarowane na cele rekreacyjne. Drugim ważnym elementem życia mieszkańców tego osiedla jest utrzymanie zagospodarowanej zieleni przy budynkach. Wielu mieszkańców, własnymi siłami i środkami urządziła przy swoich domach ładne zieleńce, żywopłoty. Pielęgnacja wskazanych miejsc wiąże się z tym, że powstaje tam dużo odpadów zielonych w postaci skoszonej trawy, ściętych gałęzi itp. Niestety jest duży problem z utylizacją tych odpadów. Na osiedlu nie ma zbyt wielu pojemników na odpady organiczne, a jeżeli już są, to zbyt małe, by pomieścić w nich wszystkie powstające odpady.

Niestety efekt tych niedoborów jest taki, że zielone odpady są wysypywane przy pojemnikach na odpady zmieszane. Skutki tego działania są bardzo złe. Wokół pojemników na odpady piętrzą się sterty skoszonej trawy, która nie jest wywożona. Te złożone zielone odpady gniją i zaczynają emitować brzydkie zapachy. Cierpi na tym również estetyka tych miejsc.

Nasuwają mi się dwa możliwe rozwiązania tego problemu:

  1. Ustawienie w gniazdach pojemników na odpady dodatkowych(brązowych) pojemników na odpady zielone i opróżnianie ich minimum 1 raz tygodniu. Zastrzegam jednak, że aby to miało sens, konieczne jest postawienie pojemników o pojemności 1100 l.
  2. Ładowanie odpadów zielonych do plastikowych worków i ustawianie ich przy pojemniku na odpady zmieszane. Takie worki mogłyby być zbierane raz w tygodniu.

Podane powyżej sposoby, to jedynie propozycje. Można zastosować inne warianty, ważne jednak, by zrealizować główny cel, rozwiązać problem odpadów zielonych na obszarze, który określiłem na wstępie. Jak tego dowodzą załączone zdjęcia, przy tych śmietnikach, gdzie są ustawione pojemniki na odpady organiczne, nie ma problemu z zaleganiem odpadów zielonych wokół śmietników.

Bardzo proszę o rozważenie możliwości i określenie sposobu szybkiego rozwiązania tego problemu tak, aby śmietniki nie wyglądały jak na załączonych zdjęciach.

Śmietnik Odrzańska:

Śmietnik Boh. Westerplatte:

Śmietnik Odrzańska/Westerplatte:

Śmietnik Robotnicza, przy którym są pojemniki na odpady zielone:

Kategoria: Prace radnego

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. * oznacza pola, które trzeba wypełnić obowiązkowo

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.