Interpelacja lipcowa.

Moi znajomi, którzy są wielkimi miłośnikami kolei przypomnieli mi, że na początku sierpnia w ramach finału regat The Tall Ship Races, ma się odbyć turtystyczny przejazd pociągu na linii Szczecin – Police – Trzebież. Podobna akcja sprzed trzech lat pokazała, że taka kolejowa wycieczka cieszy się ogromną popularnością i wysoką frakwencją pasażerów.

W związku z tym pozowiłem sobie w swojej interpelacji przypomnieć Panu Burmistrzowi o tym zdarzeniu i poprosić o „przygotowanie się” na przyjęcie gości.

interpelacja lipiec 2013

 

I jeszcze ciekawostka – tunel kolejowy Kleven, Ukraina –

Najbardziej romantyczny tunel kolejowy, zobaczyć możemy za naszą wschodnią granicą w miejscowości Kleven na Ukrainie.
Tunel miłości, mierzy prawie 3 km i służy lokalnej kolejce, która dowozi pracowników do fabryki. Zaprojektowany przez  człowieka, ale zbudowany wraz z pomocą matki natury  tworzy niezwykły, bajkowy krajobraz. Tunel miłości to miejsce w którym ludzie wyznają sobie uczucia, a nawet składają przysięgi małżeńskie. Krąży legenda, że gdy para wypowie w tunelu życzenie, to jeśli ich miłość jest szczera, wkrótce się spełni.

5 komentarzy do “Interpelacja lipcowa.”

  1. Uchwała Nr XXV/180/2012 Rady Miejskiej w Policach z dnia 27 listopada 2012 r. w sprawie statutu gminy Police

   § 19. 1. Interpelacją jest pisemne zapytanie złożone do burmistrza dotyczące ogółu mieszkańców i spraw istotnych dla całej gminy.

   2. Interpelacja powinna być sformułowana jasno i zwięźle.

   3. Interpelacja może być odczytana i złożona do przewodniczącego obradom w trakcie sesji, a między sesjami winna być skierowana bezpośrednio do burmistrza.

   4. Burmistrz udziela odpowiedzi ustnej na sesji lub pisemnej między sesjami, lecz nie później niż na 21 dni od dnia złożenia interpelacji.

   5. Na wniosek radnego, rada może włączyć sprawę rozpatrzenia odpowiedzi na jego interpelację do porządku obrad.

   6. Zapytania składa się do spraw mniej złożonych.

 1. Mam zwyczaj składać interpelacje poza sesjami Rady Miejskiej. I mimo, że taka interpelacja zgodnie ze statutem kierowana jest bezpośrednio do burmistrza, to zwykle składam je za pośrednictwem Biura Rady Miejskiej, tak aby była zarejestrowana i aby „przeszła” przez ręce Pana Przewodniczącego(podobnie jak i odpowiedź).
  Pozdrawiam

 2. Grzegorz, czy jest jakiś sposób obejrzenia wszystkich interpelacji przez sieć, czy trzeba dreptać do biura Rady? Szczecin ma w swoim BiP wszystkie interpelacje (tak jak wpływają), a przy każdej odpowiedź (gdy już jest). Police nie – a może tylko nie umiem znaleźć? Bo myślę, że to dobry obyczaj, wart upowszechniania.

 3. Trzeba dreptać. W Policach, o ile mi wiadomo, nie jest prowadzony elektroniczny rejestr interpelacji radnych. Elektronicznie można przejrzeć moje interpelacje. Wszystkie są w dziale „Prace Radnego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.