Interpelacja marzec 2015

imagesTli się w polickim internecie ogień dyskusji o naszej Straży Miejskiej. Co i rusz pojawiają się opinie, że SM nie jest potrzebna, że nie działa dobrze, że czas ją zlikwidować. Niektóre z tych postulatów mają tło polityczne, chociażby wpisujące się w ogólnopolską akcję jednej z partii politycznej,. która zakładała, że wszędzie gdzie funkcjonują straże gminne mają się pojawić wnioski o ich likwidację. U nas, ten mechanizm z klucza partyjnego, nie zadziałał. Ale dyskusję wywołał. W innych przypadkach, postulujący likwidacje SM opierają swoje opinie albo o własne doświadczenia albo o informacje „zasłyszane”. Są też opinie, że tę służbę należy zlikwidować, bo ktoś dostał od SM mandat za picie piwa na ławce. Każdy kieruje się takimi przekonaniami, jakie uważa za słuszne.

Moim zdaniem Straż Miejska powinna istnieć nadal i mam o jej działaniu dobre zdanie. Opieram swoją opinię o własne doświadczenia i o własne przemyślenia ale tez o opinie z zewnątrz, które odbieram na zebraniach z mieszkańcami, na spotkaniach Rad Osiedlowych i Rad Sołeckich.

Postanowiłem jednak sięgnąć po szersze dane, by opinię swoją jeszcze raz zweryfikować na podstawie „twardych” informacji. Dlatego zwróciłem się do Pana Burmistrza z prośbą o przedstawienie odpowiedzi na szereg pytań związanych z funkcjonowaniem Straży Miejskiej w Policach.

interpelacja marzec 2015 interpelacja marzec 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.