Interpelacja ws. bezpieczeństwa

Wobec nadchodzącego wielkimi krokami sezonu jesienno-zimowego oraz po analizie doświadczeń z minionego roku, interpeluję o poprawę bezpieczeństwa na ul. Piaskowej i Zamenhofa.

zamenhofa

Sz. P.

Władysław Diakun

Burmistrz Polic

INTERPELACJA RADNEGO

Zwracam się do Pana w sprawach związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach na terenie osiedla Dąbrówki.

  1. Wnioskuję o doświetlenie dwóch przejść dla pieszych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Piaskowej, pierwsze przy siedzibie Rady Osiedla nr 4 w pobliżu skrzyżowania z ulicą Odrzańską, drugie, przy skrzyżowaniu z ulicą Robotniczą. Obydwa te przejścia są, w mojej ocenie, niedostatecznie oświetlone, a ruch drogowy w tym miejscu odbywa się przy dosyć dużych prędkościach.
  2. Od ubiegłego roku obserwuję odcinek ulicy Zamenhofa w okolicy sklepu Biedronka. W ubiegłym roku zdarzył się tam poważny wypadek, jadący od strony ul. Piaskowej pojazd potrącił pieszego przechodzącego prawidłowo po przejściu dla pieszych na wysokości pawilonów handlowych(fryzjer, sklep spożywczy). Według nieoficjalnych informacji powodem tego wypadku była nadmierna prędkość, którą kierujący pojazdem zdołał już rozwinąć mimo, że odległość pomiędzy progiem zwalniającym, a przejściem dla pieszych to ledwie około 90 metrów(w załączeniu rysunek poglądowy).

Jak wspominałem, od tamtego zdarzenia przyglądam się temu miejscu i z moich obserwacji wynika, że ogromna większość samochodów jadących w stronę ul. Bankowej, na wysokości wskazanego przejścia dla pieszych, jest już mocno rozpędzonych i Malo który kierowca dostrzega to przejście po zmroku, a jeszcze mniej kierowców zatrzymuje się by przepuścić pieszych. Dodatkowym utrudnieniem w tym miejscu jest fakt, że wzdłuż ulicy Zamenhofa po stronie Biedronki parkuje wiele samochodów i piesi wychodzący zza samochodów są z daleka zupełnie niewidoczni.

W związku z tym chciałbym prosić, by na etapie projektowania modernizacji ul. Zamenhofa zwrócić baczną uwagę na to miejsce, oraz na przejście dla pieszych przy samej Biedronce. Ale przede wszystkim wnioskuję o podjęcie doraźnych działań, które zwiększą bezpieczeństwo pieszych we wskazanym przeze mnie miejscu. Na koniec ze smutkiem zawiadamiam, że Pan poszkodowany w opisanym przeze mnie wypadku z roku 2015, kilka dni temu zmarł w wyniku obrażeń i powikłań po tym wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.