Moje wnioski i propozycje – będą zrealizowane

W ostatnim czasie złożyłem kilka wniosków do  o dokonanie modernizacji i napraw na osiedlu Dąbrówki. Swoje wnioski zawarłem w dwóch pismach z lutego i marca 2015 roku. Wnioskowałem m. in. o:

1. Ustawienie punktów świetlnych przy drodze dojazdowej do posesji Piaskowa 35 i 37(droga prowadzi dalej do ul. Krzywej). Po konsultacjach z mieszkańcami budynku Piaskowa 35 i 37 i okolicznych oraz mieszkańcami ul. Krzywej przedstawiłem uzupełnienie mojego wniosku dotyczącego terenu wokół tej posesji.

20150227_111110
W ocenie mojej i mieszkańców, aby rozwiązać kompleksowo problemy wokół tej posesji należy:
– Wykonać oświetlenie we wskazanym w pierwotnym wniosku miejscu.
– Wykonać chodnik na przedepcie pomiędzy ul. Krzywą, a posesją Piaskowa 45 i 47(można to zrobić przy okazji udostępnienia mieszkańcom tej posesji części placu przed budynkiem na potrzeby parkingu).

– Wykonać modernizację lub przynajmniej odwodnienie zlokalizowanej pomiędzy posesjami Piaskowa 35 i 37 oraz Piaskowa 33. – po opadach deszczu w miejscu przy stacji transformatorowej tworzy się kałuża zajmująca całą powierzchnię drogi i uniemożliwia przejście(zdjęcie). Droga ta stanowi jednocześnie dogodne połączenie z ul. Piaskową(przystanek autobusowy, sklepy) dla mieszkańców ulic Krzywej i Spółdzielców. Jest zatem ważne, by była ona w dobrym stanie technicznym.

20150227_111544

2. Urządzenie oświetlenia ulicznego na ul. Lipowej w Tanowie. Jest to droga prowadząca do Orlika w Tanowie oraz wielu posesji, całkowicie nieoświetlona.
3. Urządzenie  punktów świetlnych(latarni parkowych) na podwórzu pomiędzy posesjami Boh. Westerplatte 1,3,5, Bankowa 8 i 10 i Odrzańska 2,4,6 przy placu zabaw Inter Marche. Jednocześnie wnoszę, by punkty te zostały ustawione możliwie w centralnej części tego placu.
4.  Modernizacja części chodnika wraz z uregulowaniem odwodnienia pomiędzy posesjami Odrzańska 16 i Boh. Westerplatte 19.
5. Naprawa wjazdów od ulic Odrzańska i Boh. Westerplatte do dróg dojazdowych do pojemników na odpady komunalne w miejscach: wjazd na drogę dojazdową przy posesji Odrzańska 14 i 16 (działka drogowa nr 3122), wjazd na drogę dojazdową przy posesjach Odrzańska 18 i 10(działka drogowa 3144), wjazd na drogę dojazdową przy posesjach Boh. Westerplatte 10 i 12(działka drogowa 1937/54 – dojazd do Biedronki). Wjazdy te, ze względu na gabaryty śmieciarek zostały rozjeżdżone i zdewastowane. Wymagają porządnego utwardzenia. Poprzednie utwardzenie wjazdu na działkę 1937/54(droga dojazdowa do Biedronki od strony Boh. Westerplatte) wykonane zostało wadliwie i jest całe spękane.

6. Złożyłem również wniosek o wsparcie działalności nowych klubów sportowych w bardzo popularnych dyscyplinach bieganiu i sportach walki – Biegam Bo Lubię, Energy Gold Team, Klub Biegowy Dzik.

Wczoraj dostałem projekty uchwał na sesję Rady Miejskiej 28 kwietnia 2015 roku i z przyjemnością stwierdziłem, moje wnioski zostały uwzględnione do realizacji w projekcie uchwały zmieniającej budżet Gminy Police.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.