Od 2 marca wraca linia F!

Otrzymałem dziś oficjalne potwierdzenie. Od 2 marca wraca na trasy linia F.

Poniżej treść komunikatu ZDiTM:

Komunikat 8/TOR/2015
Dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie
z dnia 25.02.2015 r.

Na wniosek Gminy Police, od 2.03.2015 r. do czasu wprowadzenia stałej organizacji ruchu na ul. Gdańskiej, ul. Energetyków, Moście Pionierów Miasta Szczecina i ul. Hangarowej nastąpią zmiany w kursowaniu linii A.
1. Wszystkie kursy linii A/ABIS wykonywane będą na trasie Osiedle Bukowe – Plac Rodła, z oznakowaniem linii A. Częstotliwość kursowania na ww. odcinku nie ulegnie zmianie. Nie będą wykonywane kursy linii A na odcinku Plac Rodła – Police Osiedle Chemik. Przystanek końcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia (przystanek wspólny z linią D). Nawrót na placu Rodła odbywać się będzie jak dla linii D. Autobusy jadące w kierunku osiedla Bukowego dodatkowo zatrzymywać się będą na przystanku „Plac Rodła LOT” wspólnym z linią B. Linia będzie obsługiwana przez SPAD taborem MEGA przegubowym (tabor niskopodłogowy z wyjątkiem brygady 5 w dni powszednie).
2. Na trasie Plac Rodła – Police Osiedle Chemik będą kursować autobusy linii pospiesznej F, wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu, z 24-minutową częstotliwością. Linia będzie zawieszona w okresie od 1.07 do 31.08. Przystanek końcowy „Plac Rodła” będzie wspólny z linią 107. Dla linii obowiązywać będą następujące przystanki:
Plac Rodła,
– Matejki,
– Sczanieckiej,
– Komuny Paryskiej,
– Hoża,
– Pokoju,
– Police Mścięcino Krzyżówka,
– Police Mazurska,
– Police Przybora,
– Police Piłsudskiego Rondo,
– Police PCK (tylko w kierunku placu Rodła),
– Police Wyszyńskiego,
– Police Osiedle Chemik.
Linia będzie obsługiwana przez SPPK taborem niskopodłogowym (brygada 1 – MAXI, brygady 2 i 3 – MEGA).
3. Bilety okresowe jednoliniowe wystawione na linię A uprawniają także do korzystania z linii F na całej trasie. Bilety okresowe jednoliniowe wystawione na linię F uprawniają także do korzystania z linii A na całej trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.