Odbiór Bankowej – fotoreportaż

fotoreporter police szczecin-87W czwartek, 26 listopada 2015 r. w południe rozpoczął się odbiór ulicy Bankowej po remoncie. W skład bardzo szerokiej komisji odbiorowej, oprócz przedstawicieli wykonawcy, firmy Budimex, projektantów, kierowników nadzoru wzięła udział spora reprezentacja urzędników gminnych, pracowników polickiego ZWiK, fotoreporter Łukasz Kłosiński(dzięki któremu powstał ten fotoreportaż) oraz… ja(występowałem w dwóch rolach, przedstawiciela SPPK oraz radnego gminnego.

Zgłaszaniu niektórych uwag towarzyszyły emocje.
Zgłaszaniu niektórych uwag towarzyszyły emocje.

Podczas czynności poniżej, zostałem oskarżony o niszczenie mienia przez niezadowolonych przedstawicieli wykonawcy.

fotoreporter police szczecin-26 fotoreporter police szczecin-25 fotoreporter police szczecin-23

Przyznam szczerze, że to był pierwszy odbiór zadania inwestycyjnego, w którym uczestniczyłem, na którym ujawnionych zostało tak wiele niedoróbek, fuszerek, błędów, niezgodności z projektem.

Wyciągnięte kostki brukowe, przekazałem kierownikowi nadzoru pod bacznym okiem gminnych urzędnikó.
Wyciągnięte kostki brukowe, przekazałem kierownikowi nadzoru.

fotoreporter police szczecin-42

fotoreporter police szczecin-45

Wykonawca na prawdę się nie postarał. Ja sam wyciągnąłem kilkanaście luźnych kostek polbrukowych, dwa znaki drogowe, stwierdziłem sporo dewastacji istniejącej infrastruktury(m. in. na skrzyżowaniu Bankowej z Boh. Westerplatte).

fotoreporter police szczecin-74

Wykazano, że miejsca parkingowe zostały wyznaczone „na oko”, niemal każde różniło się szerokością od pozostałych. Poprawione zostaną tabliczki z nazwami ulic.

fotoreporter police szczecin-48

Zgłosiłem również konieczność zamiany oznakowania poziomego, a szczególnie usunięcie tych wszystkich nieszczęsnych podwójnych ciągłych, które utrudniają życie mieszkańcom i klientom okolicznych lokali usługowych.

fotoreporter police szczecin-85

Ze spotkania sporządzony zostanie protokół, a wykonawca będzie musiał wszystko poprawić i uzupełnić wszystkie braki.

Fotorelacja, zdjęcia od Łukasza Kłosińskiego:

 

Pan Ryszard Zięba, doskonały fachowiec z polickiego ZWiK. Jego wiedza o urządzeniach i infrastrukturze wod-kan jest ogromna.
Pan Ryszard Zięba, doskonały fachowiec z polickiego ZWiK. Jego wiedza o urządzeniach i infrastrukturze wod-kan jest ogromna.

 

fotoreporter police szczecin-87 fotoreporter police szczecin-85 fotoreporter police szczecin-74 fotoreporter police szczecin-69 fotoreporter police szczecin-62 fotoreporter police szczecin-61 fotoreporter police szczecin-60 fotoreporter police szczecin-59 fotoreporter police szczecin-58 fotoreporter police szczecin-57 fotoreporter police szczecin-56

 

fotoreporter police szczecin-6

5 komentarzy do “Odbiór Bankowej – fotoreportaż”

  1. Grzesiu a że tak to nazwę, końcówkę remontowanego odcinka czyli samo skrzyżowanie Bankowa/Grzybowa też ujęliście w wykazach? Różnicę w poziomach nawierzchni (zwłaszczawa z nową Grzybową), przejście dla pieszych przy banku BPH, gdzie jest obniżenie nawierzchni (dołek) i żadnego odpływu – efekt kałuża na chodniku?
    Pozdrawiam

  2. Zauważyłam, że u zbiegu ulicy Odrzańskiej z Bankową nawet ustawienie betonowego śmietnika jest nielogiczne z uwagi na to, że zabiera powierzchnię chodnika służącą przecież do swobodnego poruszania się. Nie usunięto również pozostawionych pni po wyciętych drzewach (na ul.Bankowej).

  3. Nie rozumiem, dlaczego u zbiegu Odrzańskiej z Bankową (wyjazd z Odrzańskiej) ustawiony jest znak STOP???? Nie ma dla mnie to logicznego wytłumaczenia. W analogicznej sytuacji na ulicach Westerplatte i Robotniczej nie ma tego znaku, jest tylko trójkąt.Dlaczego tutaj jest STOP?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.