Dziś przeprowadzony został odbiór inwestycji dotyczącej ścieżki rowerowej od Ronda Pionierów do ul. Jasienickiej. Wykonawca oraz spora grupa urzędników z gminy(inwestycje, gosp. komunalna, ochrona środowiska), powiatu(drogi), ZWiK i dwóch radnych przeszli całą ścieżkę.
Krzepiące jest, że poza na prawdę drobnymi usterkami, że ścieżka została wykonana prawidłowo i zgodnie z projektem. Usterki były drobne i mało znaczące.
Najpoważniejsze, jakie ja stwierdziłem, to „ruchomy” krawężnik przy zjeździe ścieżki do ul. Siedleckiej przy przychodni(wręczyłem wyjęty krawężnik wykonawcy, a ten od razu zawołał ekipę, która to poprawiła)
oraz brak efektu odblaskowego na malowaniu przejść dla pieszych na odcinku ścieżki od hali sportowej do ul. Tanowskiej(zgłoszone w protokole).
Krawężnik na środku ścieżki
Wszyscy o tym mówią, że pomiędzy wydzielonym pasem ścieżki rowerowej i chodnikiem jest zamontowany krawężnik. Jakkolwiek to dziwnie i głupio nie wygląda, takie są przepisy budowlane i ten krawężnik być musi. Trudno się z tym pogodzić ale wyjścia nie ma. Żaden urzędnik nie zatwierdzi projektu niezgodnego z przepisami wydając pozwolenie na budowę.
Barierki
Usytuowane przy przystanku autobusowym oraz na zjeździe do ulicy Jasienickiej. Może nie do końca jest to zrozumiałe ale i tu sprawa oparła się o obowiązujące w tej materii przepisy.
Połączenie ścieżek przy przejeździe kolejowym.
To chyba największa zagadka. Wyjaśniam.
W obecnym kształcie takiego połączenia nie będzie. Znajduje się ono w projekcie remontu ulicy Grunwaldzkiej, który ma być wykonany w tym roku. Ulica Grunwaldzka, to część drogi wojewódzkiej DW 114. Gmina na etapie wykonywania projektu ul. Grunwaldzkiej poprosiła o uwzględnienie połączenia ścieżek i ma to nastąpić. Dowiedziałem się też, że wzdłuż całej ul. Grunwaldzkiej zostanie wytyczony pas dla rowerów na części jezdni. Remont Grunwaldzkiej prawdopodobnie w tym roku.