Pani Minister pracuje nad moim wnioskiem…

Na początku stycznia tego roku, po tragicznym wypadku spowodowanym przez pijanego motorniczego, w którym zginęli ludzie i tragedii w Kamieniu Pomorskim, odbyła się szeroka, ogólnopolska dyskusja o zmianach w przepisach, które pozwolą skutecznie walczyć z pijanymi kierowcami. Na konferencji prasowej Pan Premier Donald Tusk przedstawił swoje propozycje zmian oraz zapewnił, ze trwają dalsze prace nad zmianami w przepisach, które nadzoruje Pani Minister Elżbieta Bieńkowska.

Pozwoliłem sobie wtedy skierować do Pani Minister list(datowany na 8 stycznia 2014 r.), zawierający moje uwagi dotyczące tego problemu – http://grzegorzufniarz.pl/list-do-pani-minister/

Czas mijał i już straciłem nadzieję, że zajęto się moimi uwagami. Niespodziewanie otrzymałem do wiadomości korespondencję pomiędzy Dyrektorem Departamentu Prawa Pracy Panią Anitą Gwarek z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a Panem Łukaszem Twardowskim Zastępcą Dyrektora Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie mojego wystąpienia. Korespondencja zawiera opinię, że istnieje możliwość umieszczenia regulacji dotyczących badania trzeźwości zawodowych kierowców w ustawie o transporcie drogowym.

Zdaję sobie sprawę, że póki co, jest to jedynie wymiana opinii pomiędzy odpowiednimi działami administracyjnymi, jednak widzę, że toczą się „jakieś” prace związane z moim wnioskiem, co napawa optymizmem.

Cierpliwie czekam na dalsze informacje w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.