Pierwsze PODWÓRKO w najbliższą sobotę.

Scenariusz gotowy, pogoda sprawdzona, plakat przygotowany. Choć aura nie będzie szczególnie rozpieszczać, to mam nadzieję, że uda się i wyjdzie  fajne i pożyteczne spotkanie. Rozpoczynam drugą serię spotkań z mieszkańcami mojego Osiedla w ramach mojego autorskiego projektu „Spotkajmy się na podwórku” Na pierwszy ogień w najbliższą sobotę 8. kwietnia spotkamy się na placu zabaw Inter Marche (Plac Zabaw Muszkieterów):

 

Zapraszam mieszkańców części osiedla Dąbrówka z posesji:

Bohaterów Westerplatte – 1 do 9 i 2 do 10

Bankowej – 6, 8, 10

Odrzańskiej – 2, 4, 6, 8

 

Czym są „Podwórka”?

Niezmiernie ważnym i koniecznym warunkiem dobrego wykonywania zadań radnego jest utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami. Choć staram się na bieżąco utrzymywać relacje z mieszkańcami w internecie, informować o swojej działalności i planach na mojej stronie www, choć tradycyjnie i regularnie wykonuje „objazdy” po moim okręgu, a mieszkańcy, sąsiedzi sami docierają do mnie różnymi sposobami. Przez internet, przez telefon, pocztą, wpadają do domu, zaczepiają na ulicy, to często mam przeczucie, że te kontakty nadal nie są wystarczające

Moje doświadczenie podpowiada mi, że mieszkańcy niechętnie przychodzą na spotkania z radnymi. Brak czasu, odległość do pokonania, często obce lub nieprzyjazne miejsca, nie sprzyjają takim spotkaniom.

Stwierdziłem zatem, że najlepiej będzie, gdy ja sam przyjdę do moich sąsiadów, mieszkańców, wyborców i postaram się namówić do chwili rozmowy o naszym otoczeniu.

Stąd właśnie projekt „Spotkajmy się na podwórku”

Podzieliłem swoje Osiedle na małe obszary, kilka domów, wspólne podwórze – i „wpadam” do sąsiadów z nadzieją na kilka chwil rozmowy.

Chcę informować o tym co się dzieje w Gminie, informować co się dzieje i co jest planowane na naszym Osiedlu, chcę by sąsiedzi powiedzieli mi czego oczekują, co by chcieli zmienić w swoim otoczeniu.

Te wszystkie spotkania kończą się wnioskami do kolejnych budżetów gminy.

Pierwsza tura spotkań zakończyła się Raportem przekazanym do władz Gminy Police. Krzepiące jest to, że spora ilość zawartych w Raporcie zadań została zrealizowana.

raport z Podwórek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.