Przedszkole jednak inaczej

Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach, Burmistrza Władysław Diakun w swoim sprawozdaniu poinformował, że rozpatrywana jest koncepcja rozbudowy dwóch istniejących przedszkoli, a nie, jak dotąd słyszeliśmy, budowa nowego przedszkola w Policach.

Póki jesteśmy na etapie rozważań i „rozpoznawania tematu” trzeba brać pod uwagę wszystkie możliwe i dostępne opcje. Wszystko to z nadzieją, że rządzący w Warszawie za moment nie zmienią kolejny raz reguł gry.

d04_michalowice_przedszkole_publiczne_01

Na dziś jeszcze nie wyrobiłem sobie opinii na temat tych najnowszych, wspomnianych wyżej planów. Choć przyznam, że w dotychczasowych dyskusjach o budowie nowego przedszkola, postulowałem, by pomyśleć o zbudowaniu nowoczesnego, modułowego wielofunkcyjnego budynku, który będzie można przekształcać i adaptować do różnych funkcji w zależności od potrzeb. Na przykład w okresie niżu demograficznego wykorzystywać wolne powierzchnie do innych zadań gminy – żłobka, świetlicy osiedlowej, świetlicy dziennego pobytu dla osób starszych itd.

Modułowe-przedszkole_01

Po tym jak usłyszałem koncepcję ogłoszoną przez Pana Burmistrza, swoje pierwsze refleksje i przemyślenia zawarłem w tej interpelacji, a dotyczy ona dostosowania rozwiązań komunikacyjnych do potrzeb powiększonych placówek.

interpelacja marzec 2016 – Grzegorz Ufniarz

3 myśli w temacie “Przedszkole jednak inaczej”

  1. Witam, Panie Grzegorzu w zasadzie się z Panem zgadzam, ale nie sposób nie zauważyć, że większość rodziców najchętniej wjechałaby autkiem na schody przedszkolne, byleby tylko nie przejść z dzieckiem 10-20 metrów. A to przecież dla zdrowia.Trzeba parkingi zaplanować, ale chyba nie muszą one być tuż przy wejściu:).

  2. Częściowo podzielam Pani pogląd w kwestii wjeżdżania „autem na schody przedszkola”. Rzeczywiście, czasem przybiera to niemal karykaturalne ramy.
    Ale… takie mamy czasy. Moim zdaniem potrzeby parkingowe przy placówkach przedszkolnych i przy żłobku nie podlegają dyskusji.
    A moje wystąpienie ma sprawić, by nie dorabiano miejsc postojowych do sytuacji „zakorkowanych przedszkoli”, tylko by uwzględniono to zawczasu, na etapie projektowania.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.