Grzegorz Ufniarz

mam coś do zrobienia

Przedszkole jednak inaczej

Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach, Burmistrza Władysław Diakun w swoim sprawozdaniu poinformował, że rozpatrywana jest koncepcja rozbudowy dwóch istniejących przedszkoli, a nie, jak dotąd słyszeliśmy, budowa nowego przedszkola w Policach.

Póki jesteśmy na etapie rozważań i „rozpoznawania tematu” trzeba brać pod uwagę wszystkie możliwe i dostępne opcje. Wszystko to z nadzieją, że rządzący w Warszawie za moment nie zmienią kolejny raz reguł gry.

d04_michalowice_przedszkole_publiczne_01

Na dziś jeszcze nie wyrobiłem sobie opinii na temat tych najnowszych, wspomnianych wyżej planów. Choć przyznam, że w dotychczasowych dyskusjach o budowie nowego przedszkola, postulowałem, by pomyśleć o zbudowaniu nowoczesnego, modułowego wielofunkcyjnego budynku, który będzie można przekształcać i adaptować do różnych funkcji w zależności od potrzeb. Na przykład w okresie niżu demograficznego wykorzystywać wolne powierzchnie do innych zadań gminy – żłobka, świetlicy osiedlowej, świetlicy dziennego pobytu dla osób starszych itd.

Modułowe-przedszkole_01

Po tym jak usłyszałem koncepcję ogłoszoną przez Pana Burmistrza, swoje pierwsze refleksje i przemyślenia zawarłem w tej interpelacji, a dotyczy ona dostosowania rozwiązań komunikacyjnych do potrzeb powiększonych placówek.

interpelacja marzec 2016 – Grzegorz Ufniarz

Kategoria: Prace radnego

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. * oznacza pola, które trzeba wypełnić obowiązkowo

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.