Remont ul. Bankowej w 2015 roku!

Otrzymałem dziś bardzo dobrą wiadomość, że Gmina Police uzyskała dofinansowanie z krajowego programu remontów dróg, tzw. „schetynówek” do pierwszego etapu modernizacji ul. Bankowej.

Oznacza to, że w 2015 roku ruszy remont i przebudowa tej ulicy na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Grzybowej. Wymieniona będzie kanalizacja, powstanie nowy asfalt i ścieżka rowerowa.

Dofinansowanie dotyczy jedynie modernizacji nawierzchni, a gminny projekt zakłada kompleksową modernizację wraz z wymianą starej(jeszcze przedwojennej) kanalizacji. Zatem dofinansowanie ze „schetynówek” pokryje pewnie ok 30% wartości zadania. Jednak fakt uzyskania środków potwierdza, że remont zostanie wykonany.

Ta wiadomość sprawia mi szczególną radość, bo konsekwentnie(i czasami tez namolnie) od 4 lat zabiegam o remont tej ulicy. Cieszę się, że w przyszłym roku ruszy pierwszy etap.

2 komentarze do “Remont ul. Bankowej w 2015 roku!”

  1. Przydałyby się także lustra przy wyjeździe z robotniczej i odrzańskiej. Jak się jedzie w lewą stronę przez samochody parkujące nic nie widać

    1. Ulica Bankowa po remoncie będzie wyglądała zupełnie inaczej niż dziś. Po pierwsze ma być rozwiązany problem podziemny, czyli wymiana kanalizacji i pozbycie się problemów z ciągłym podmywaniem i zapadaniem się ulicy. Po drugie, ma być ścieżka rowerowa, zdaje się, że po obu stronach jezdni(pisze zdaje się, bo nie znam dokładnie projektu). Oznacza to, że ciągi komunikacyjne i miejsca parkingowe będą usytuowane inaczej niż dziś. Może mi się uda zdobyć wizualizację, to załączę żeby był pogląd jak to będzie wyglądało. Jezli jednak zmiany nie będą aż tak wielkie, to oczywiście zawnioskuję o ustawienie luster we wskazanych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.