Rowerem wzdłuż Odry…

Pan Prezydent Bronisław Komorowski podpisał wczoraj nowelizację ustawy Prawo wodne, która ma ułatwić budowę szlaków turystycznych i tras rowerowych wzdłuż rzek i pozwolić na jazdę rowerem po wałach przeciwpowodziowych.

Media „odtrąbiły” ten fakt głównie pod kątem projektu Wiślańskiej Trasy Rowerowej przebiegającej przez cała Polskę wzdłuż Wisły. Jednak i dla Polic ta zmiana prawa może mieć pozytywne skutki.

W dyskusjach o przebiegu trasy rowerowej z Polic do Trzebieży jako jeden z wariatów, brany był pod uwagę przebieg ścieżki wzdłuż Odry. Ostatecznie koncepcja ta została porzucona właśnie ze względu na brak możliwości prawnych poruszania się po wałach przeciwpowodziowych. Wobec zmiany przepisów jest szansa na reaktywację tej koncepcji.

Projekt trasy rowerowej z Polic do Trzebieży wzdłuż Odry wydaje się pomysłem ciekawym głównie ze względu na walor turystyczny i krajobrazowy takiego przebiegu trasy. I właśnie ze względu na ten atut, warto wrócić do tego pomysłu. Prawo już na to pozwala, a unijne środki m. in. na trasy rowerowe mają być uruchamiane już w 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.