Sesja Rady Miejskiej

10456818_798968043484708_3825561104644218221_nDzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Policach rozpoczęła się od wizyty i krótkiego wystąpienia Pana Aleksandra Doby, Honorowego Obywatela Gminy Police, Podróżnika Roku National Geographic, znanego Policzanina. Pan Olek podziękował za wsparcie w plebiscycie NG i podkreślał, że to dla niego ogromne wyróżnienie. Wspomniał też o ubiegłotygodniowym spotkaniu z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Jak zawsze ze swadą i z wielkim humorem opowiedział anegdotę o pilnym poszukiwaniu garnituru na spotkanie z głową państwa.

Na koniec swojego wystąpienia Pan Aleksander ogłosił, że planuje kolejną samotną wyprawę przez Ocean Atlantycki, tym razem w odwrotnym kierunku. Panuje start z Nowego Jorku i lądowanie w Europie. Jak wspomniał: „kajak jest, to trzeba go wykorzystać…” Przewidywany termin rozpoczęcia wyprawy to 14 maja 2016 roku.

beznazwy

Na sesji otrzymałem odpowiedź na moją interpelację w sprawie aktualnej sytuacji i stanu prac nad realizacją projektu Zachodniego Obejścia Drogowego Miasta Szczecina i budowy przeprawy przez Odrę. Jak wiemy zostało wykonane studium wykonalności zadania. Projekt wpisany jest do Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Zachodniopomorskiego, co nakazuje gminom uwzględnianie go w swoich lokalnych działaniach przestrzennych.

Dowiedziałem się, że inwestycja ta prowadzona jest przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego i tam mogę uzyskać szczegółowe informacje. Napisałem więc pismo do Marszałka Województwa z prośbą o szczegółowe informacje. Jak tylko uzyskam odpowiedź, podzielę się wiedzą na mojej stronie.

W trakcie sesji wystąpili również młodzi uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Policach, podsumowując zbiórkę pieniędzy dla fundacji SOS Wioski Dziecięce. Wolontariusze z G3 zbierali pieniądze na sesji RM w grudniu 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.