Skonsultuj konsultacje – aktualizacja 18.06.2012

Za portalem „Nasze Police” powielam informację o konsultacjach dotyczących projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji.

http://www.naszepolice.pl/index.php/2012/05/skonsultuj-konsultacje/

 

Ja już skorzystałem z tego prawa, poniżej mój postulat do projektu uchwały:

sekretariat@ug.police.pl

„Konsultacje uchwały – mieszkańcy”

Dzień dobry.
Uważam, że paragraf 13 uchwały powinien być rozszerzony o jeszcze jeden punkt, który nałoży na Burmistrza obowiązek odniesienia się do wniosków złożonych podczas konsultacji. Zgadzam się, że konsultacje maja mieć charakter opiniujący i nie są wiążące dla Burmistrza, jednak wypada, aby Burmistrz odniósł się do zgłoszonych uwag. W ten sposób nawiąże się swoisty dialog, a wnioskodawcy będą mogli poznać opinię Burmistrza odnoszącą się do ich uwag. Protokół z konsultacji wraz z odpowiedziami Burmistrza i jego końcowym stanowiskiem powinien być publikowany w internecie na stronach gminy.
 
Ponadto, postuluję jak najszersze umożliwienie konsultacji drogą elektroniczną. W dzisiejszych czasach mieszkańcy często nie dysponują czasem by brać udział w zebraniach. Dlatego powinni mieć możliwość jak najszerszego zabierania głosu droga elektroniczną, oczywiście z zachowaniem zasad jawności, czyli z podaniem danych osobowych.
 
Pozdrawiam
 
Grzegorz Ufniarz
 
18.06.2012
Cytat za uzasadnieniem projektu uchwały: „We wskazanym w ogłoszeniu (o konsultacjach) terminie wpłynęła jedna uwaga do projektu, która została uwzględniona.” Z przyjemnością odczytałem tę informację wiedząc, że chodzi o mój wniosek. Szkoda jednak, ze wpłynął tylko JEDEN wniosek w ramach konsultacji tej uchwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.