Sprawa MEDIKI

Police dn. 25.03.2011 r.

Grzegorz Ufniarz
Ul. Boh. Westerplatte 18/4
72-010 Police

Sz. P.
Mariusz Tarhoni
Prezes
„Medika”
Usługi Medyczne Sp. z o. o.
ul. Kuźnicka 1
72-010 Police

Szanowny Panie Prezesie
Z niepokojem przyjąłem informacje dotyczące planów Narodowego Funduszu Zdrowia zmian w sieci placówek pełniących dyżury w zakresie nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej. Mój niepokój brał się przede wszystkim z tego, że jako rodzic małego dziecka obawiałem się, że zmiany ograniczą mi dostęp do tej opieki.
Gratuluję wygrania przetargu na ten zakres POZ, jednakże chciałbym podzielić się z Panem wątpliwościami i obawami jakie mnie i szereg innych mieszkańców Polic trapią z powodu ulokowania nocnej i świątecznej POZ w „Medice”.
Przychodnia „Medika” zlokalizowana jest w oddaleniu od Polic. Po godzinie 22.00 praktycznie nie funkcjonuje już transport zbiorowy docierający w okolice ul. Kuźnickiej. Ten fakt powoduje, ze pacjenci, potrzebujący pomocy w ramach POZ, a nie posiadający własnych środków lokomocji, mogą mieć spore trudności z dostaniem się do dyżurującego lekarza. Pozostaje sąsiedzka pomoc lub korzystanie z taksówek. Z badań jakie przeprowadziłem wynika, że koszt dojazdu z osiedla w Policach do „Mediki” oscyluje w okolicach 22-28 zł za kurs. Do tego dochodzi kurs powrotny oraz ewentualny podjazd do dyżurującej apteki. To wyliczenie sprawia, że niezmotoryzowani pacjenci, w razie konieczności odbycia wizyty u Państwa na dyżurze, poniosą koszt sięgający nawet 60 zł. Ten fakt niewątpliwie potęgować będzie stres wynikający z sytuacji nagłej choroby.
W związku z tym zwracam się do Pana z prośbą o rozważenie możliwości zorganizowania dyżurów tylko dla dzieci w waszej filii przy ul. Wyszyńskiego w Policach. Takie rozwiązanie zapewni, w mojej ocenie, większą dostępność Państwa usług w czasie objętym nocną i świąteczną podstawową opieką zdrowotną.

Z poważaniem

Do wiadomości:
1. Narodowy Fundusz Zdrowia oddział zachodniopomorski
2. Burmistrz Polic

ODPOWIEDŹ MEDIKI

MEDIKA str 1

MEDIKA str 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.