Stary Rynek będzie ładniejszy!

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 08 kwietnia b.r. nastąpi przekazanie wykonawcy robót placu budowy pod zadanie inwestycyjne Zagospodarowanie przestrzeni miejskiej Placu Chrobrego w ramach rewitalizacji starego miasta w Policach.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa istniejącego Placu Chrobrego w Policach pomiędzy ulicami Rycerską, Grunwaldzką i Wojska Polskiego. Obecnie teren objęty zadaniem inwestycyjnym ze względu na zły stan techniczny nawierzchni, chaotycznie rosnącą zieleń, brak spójności sposobu zagospodarowania nie zapewnia mieszkańcom i turystom warunków jakie powinna spełniać reprezentacyjna przestrzeń publiczna w historycznej części miasta.

Zakres robót obejmuje m.in.:

– rozbiórkę istniejących nawierzchni chodników oraz wytyczenie i budowa nowych ciągów pieszych, pieszo-jezdni oraz miejsc postojowych,

– uporządkowanie zieleni średniej i wysokiej z zachowaniem wartościowego drzewostanu, z uwzględnieniem niezbędnych cięć sanitarnych, przesadzenie wartościowego, młodego drzewostanu oraz nowych nasadzeń zieleni wysokiej,

– rozbiórkę istniejącej fontanny z rzeźbą Sediny, w tym nową lokalizację rzeźby,

– budowę placu miejskiego oraz nowej fontanny typu „mokry chodnik”,

– zagospodarowanie terenu nowymi elementami małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, stoliki do gry w szachy itp.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LiK  s.j. Kazimierz Palacz z siedzibą przy ul. Fabrycznej 17 w Policach. Wykonawca został wyłoniony w wyniku postępowania o zamówienie publiczne przeprowadzone w trybie przetargu nieograniczonego.

Koszt realizacji robót to 1 845 000 zł, z czego 50% to środki pochodzące z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 i 50% środki z budżetu Gminy Police.

W związku z realizacją robót, których zakończenie planowane jest pod koniec sierpnia b.r., wystąpią utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu tej części Polic – utrudnienia dotyczyć będą przede wszystkim dostępu do ul. Rycerskiej, która w ramach zadania zostanie gruntownie przebudowana i po realizacji zadania będzie miała charakter pieszo jezdni.

Informacja i wizualizacje pochodzą z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Gminy Police

Zagospodarowanie terenu przed realizacją robót

 

Zagospodarowanie terenu po realizacji robót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.