Suche drzewo zniknie z placu zabaw

Pod koniec kwietnia złożyłem dwie interpelacje do Pana Burmistrza. Pierwsza dotyczyła konieczności modernizacji budynku Boh. Westerplatte 11 oraz uporządkowania terenu wokół tej posesji. Druga dotyczyła uschniętego drzewa na placu zabaw przy deptaku Zamenhofa-Wyszyńskiego.

Otrzymałem odpowiedzi na moje wystąpienia. Budynek Boh. Westerplatte 11 jest na prawdę w kiepskim stanie techniczny, Nastąpiła konieczność, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, wykonania ekspertyzy stanu technicznego budynku. Dokument ma być gotowy do 30 maja, a kolejne kroki modernizacyjne będą zależały od zaleceń zawartych w ekspertyzie. Ponadto otrzymałem zapewnienie, że w II kwartale 2014 roku zostanie wykonany remont dojazdu do garaży przy tej posesji, obecnie bowiem, dojazd odbywa się po chodniku.

Druga odpowiedź na moją interpelację zawiera informację, że Burmistrz wystąpił do Starosty Polickiego o wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa na placu zabaw przy deptaku z uwagi na to, ze drzewo zamiera. Dalsze działania nastąpią po uzyskaniu decyzji Starosty. W tym wypadku sprawa jest dosyć pilna, bo drzewo rzeczywiście jest już całe suche, a rośnie wewnątrz placu zabaw. Istnieje zatem poważne ryzyko, że drzewo może być niebezpieczne dla bawiących się pod nim dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.