Trójinterpelacja

Ten słowotwórczy eksperyment w tytule, to tak na prawdę interpelacja dotyczące trzech różnych spraw. Pierwsza z nich dotyczy modernizacji części skwerku oraz ławek na terenie zielonym u zbiegu ulic Robotniczej i Piaskowej.  Druga dotyczy „dorobienia” kawałka chodniczka przy budynku Odrzańska 18 . Trzecia dotyczy drogi dojazdowej do miejscowości Węgornik.

Chodnik od strony ulicy Odrzańskiej
Brakujący fragment chodnika

 

Poniżej treść interpelacji:

Sz. P.

Władysław Diakun

Burmistrz Polic

 

INTERPELACJA RADNEGO

Zwracam się do Pana Burmistrza z prośbą o podjęcie działań w następujących sprawach:

  1. Plac rekreacyjny u zbiegu ulic Robotniczej i Piaskowej jest wyposażony w ławki. Ich stan techniczny jest bardzo zły. Okoliczni mieszkańcy sygnalizowali, że w czasie, gdy ławki były w dobrym stanie, często z nich korzystali podczas spacerów z dziećmi lub zabaw na sąsiednim boisku. Wnioskuję o dokonanie naprawy ławek i uporządkowania terenu przy ławkach(obecni są doły i tworzą się kałuże wody po opadach).
  2. Wnioskuję o dobudowanie brakującej części chodniczka przy posesji Odrzańska 18 biegnącego w kierunku Boh. Westerplatte. . Wile lat temu, podczas budowy placu manewrowego przy sąsiednich garażach oraz przy zmianie granic ogrodzenia ogródków przy sąsiedniej posesji, zmieniony został przebieg chodnika. W efekcie, chodnik urywa się nagle i przez około 3-4 metry chodnika nie ma wcale. Wnioskuję o „dorobienie” brakującej części chodnika.
  3. Wnioskuję o zbudowanie z płyt betonowych drogi do miejscowości Węgornik. Coroczne remontowanie drogi gruntowej do tej miejscowości nie zdaje egzaminu i nie zapewnia wystarczającej jakości korzystani z tej drogi. Uważam ,że poniesienie jednorazowego kosztu utwardzenia tej drogi płytami, zwróci się w przeciągu kilku lat.

Załączam zdjęcia do wniosków w punktach 1 i 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.