Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

W ubiegłym tygodniu miałem możliwość zwiedzić Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. To ciekawy projekt, sfinansowany przez gminy wchodzące w skład Powiatu Polickiego – Police, Dobra, Kołbaskowo i Nowe Warpno. Ma służyć realizacji zadań własnych gmin – opiece nad bezdomnymi zwierzętami.

Schronisko jest nowoczesne i dobrze wyposażone. Sprawuje opiekę nad psami i kotami. Prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję promowania adopcji bezdomnych zwierząt i osiąga w tym na prawdę znakomite wyniki.

Mnie najbardziej interesowała kwestia oczekiwań schroniska co do działań gmin, aby skuteczniej przeciwdziałać zjawisku bezdomności zwierząt.  Jeszcze w sierpniu tego roku wnioskowałem o zwołanie spotkania w tej sprawie i właśnie wizyta w schronisku była realizacją mojego postulatu. Ze spotkania płynie jedna podstawowa refleksja, że bardzo ważnym elementem przeciwdziałania bezdomności zwierząt jest powszechne czipowanie psów oraz szeroka akcja sterylizacji bezdomnych kotów.

Spotyka się to z moimi postulatami, które składałem do Pana Burmistrza w formie programu przeciwdziałania bezdomności i opieki nad zwierzętami. Dodatkowo, poważnie mówi się, że w najbliższym czasie dojdzie do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która ma wprowadzić czipowanie jako czynność obowiązkową.

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do realizacji moich postulatów oraz dojdzie do porozumienia wszystkich gmin będących „udziałowcami” schroniska i ustalenie wspólnej polityki opieki nad zwierzętami i przeciwdziałaniu ich bezdomności.

adres schroniska:

http://www.schronisko.dobraszczecinska.pl/zwierzeta/adopcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.