Wniosek w sprawie oświetlenia przejść dla pieszych

indeksSeria potrąceń pieszych na przejściach nie skończyła się. W ostatnich dniach wydarzyły się kolejne takie przypadki, tym razem na ul. Wyszyńskiego.

Na pierwszej roboczej sesji Rady Miejskiej 8 grudnia 2014 r. złożony został do Burmistrza wniosek, podpisany przez wszystkich radnych klubu GRYF, o poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych przy ul. Piłsudskiego, przy sklepie DOMLUX i przy skrzyżowaniu z ul. Przybora. W efekcie, już kilka dni później, na tych przejściach oraz na przejściu przy sklepie Biedronka na ul. Piłsudskiego, wymienione zostały żarówki w latarniach ulicznych, na mocniejsze i świecące białym światłem. To działanie spotkało się z przychylną oceną mieszkańców. Jednak wydarzyły się jeszcze kolejne wypadki, w Mścięcinie i na ul. Wyszyńskiego.

Wczoraj, po kolejnym zdarzeniu, zwrócił się do mnie znajomy z bardzo emocjonalnym apelem o poprawę stanu oświetlenia. We wczorajszym wypadku uczestniczyła i ucierpiała jego mama. Również od innych osób napłynęły do mnie pilne prośby i żądania w tej sprawie.

Napisałem więc kolejny wniosek. Zawarłem w nim swoje przemyślenia i możliwe formy działania, żeby poprawić sytuację.

Wniosek poniżej:

Interpelcja styczeń 2015 – oświetlenie uliczne

PS – na podstawie doniesień medialnych naliczyłem, że w Policach od listopada było 7 potrąceń pieszych na pasach. Niestety, jedna osoba zmarła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.