Wnioski do budżetu Gminy Police na 2013 rok.

Zbliża się powoli czas pracy nad budżetem Polic na rok 2013. Projekt budżetu zgodnie z harmonogramem trafi do Rady Miejskiej do dnia 15 listopada 2012.

Zwracam się do mieszkańców Polic o konsultacje i przekazywanie do mnie swoich propozycji do budżetu na przyszły rok. Każdą propozycję szeroko porzanalizuję i przedyskutuję z wnioskodawcą. Jeżeli propozycje będą atrakcyjne, pożyteczne i ważne, zgłoszę je do budzetu.

Zgłoszenia proszę kierować za pośrednictwem mojej strony internetowej lub poczta elektroniczną na adres grzegorz.ufniarz@interia.pl

 

Zapraszam do współtworzenia budzetu Polic.

8 komentarzy do “Wnioski do budżetu Gminy Police na 2013 rok.”

 1. Witam Panie Grzegorzu, do głowy przychodzą mi następujące sprawy:
  1) TOZ – nad tym trzeba popracować, jak możecie pozwolić na tak drastyczną sytuacje zwierząt i wolontariuszek które tak naprawdę odwalają za Gminę brudna robotę, zbierają kociaki i zwierzaki porzucone bądź w bardzo ciężkim stanie… Musicie zmienić im lokal bo tam nie można przebywać z powodu odoru i bardzo złych warunków.
  Może by tak przeznaczać pieniądze z podatków na psy na TOZ? Może by tak pociągnąć właścicieli kotów i innych większych zwierzaków tez do płacenia.. Nie pojmuje dlaczego na właścicielach kociaków ten obowiązek nie ciąży.
  2)odławianie dzikich zwierząt, to również zadanie gminy która powinna umieć porozumieć się z kołem łowieckim a także przeznaczać kwotę np. 10 000 zł na ten cel i to bez znaczenia czy to tereny miejskie czy skarbu państwa. Dziki które spotyka się o zmroku nie dostarczają rozrywki tylko strach a już szczególnie kiedy stanie locha z młodymi.
  3) sprzątanie kup psich na terenach miejskich – nie można zaangażować w to osoby bezrobotne bądź osoby zalegające z czynszem którym grozi eksmisja?
  4) likwidacja powiatowej straży gminnej – nie robią nic a na interwencje nie przyjeżdżają bo można wezwać przecież policję.
  w tym momencie panie Grzegorzu to tylko lub aż tyle 🙂
  pozdrawiam serdecznie
  Ewa

  1. Pani Ewo dziękuję za ważny postulat. Jest Pani PIERWSZA 🙂
   Ten temat żywo mnie interesuje, widac to zresztą w moich wnioskach do budżetu, gdzie proponowałem m. in. budowę wybiegów dla psów oraz akcję oczyszczania miasta z psich kup.
   Jakiś czas temu spotkałem się z Paniami z polickiego TOZ i zaproponowałem zmiany w funkcjonowaniu i finansowaniu tego stowarzyszenia. Opracowałem juz koncepcję bardziej szczegółową i postaram się w najbliższym czasie umieścić ją na mojej stronie do wglądu i konsultacji. W skrócie koncepcja opiera się na przekazaniu do TOZ większej ilości zadań oraz zmianę sposobu finansowania TOZ. W przypadku pozytywnych opinii złoże tę koncepcję Burmistrzowi z propozycja jej realizacji.

   Pozdrawiam

 2. 3) sprzątanie kup psich na terenach miejskich – nie można zaangażować w to osoby bezrobotne bądź osoby zalegające z czynszem którym grozi eksmisja?
  a w imię czego? Jakbym miał taki problem a nie posiadał psa nikt by mnie nie zmusił. Proponuje raczej sprawdzanie czy właściciel ma woreczek do sprzątania po psie – jak nie spisać i nałożyć mandat, za drugim razem odebrać zwierzę. Podobnie a może przede wszystkim gdy nie jest na smyczy odebrać zwierzę tutaj od razu bez 2 szansy. Nieodpowiedzialny i łamiący przepisy właściciel psa jest groźniejszy i bardziej niebezpieczny niż samo zwierzę. Dlatego by je ochronić trzeba od izolować ich od siebie.

 3. Maćku to tylko propozycja… jeśli groziło by mi usunięcie mnie i mojej rodziny z mieszkania komunalnego, skorzystałabym z takiej zastępczej opcji. Woreczki to dobry pomysł tylko proszę powiedz mi gdzie je wyrzucać? Pomiędzy ul. Piaskową a Zamenhof nie ma żadnego śmietnika, rozumiem że miałabym wrzucać do ogólnego komunalnego…co to to nie. Nie sądzę aby panowie segregujący śmieci komunalne byli tym pomysłem zachwyceni. Gmina powinna pieniądze z podatków przeznaczyć na zaopatrzenie miasta w pojemniki na psie kupy, jeśli ktoś ewidentnie łamałby ten nakaz – mandat minimum 500 złotowy od np. Strażników Miejskich – za coś pensja wpływa na ich konto, mogliby się tym zająć skoro na interwencje rzadko reagują. Dodatkowo należałoby obciążyć właścicieli kotów, które rozmnażają się na potęgę podatkiem od zwierzaka. dlaczego tylko psiarze mają być stratni. Obecna sytuacja jest nie fair. Co do TOZ’u trzeba poświęcić temu więcej uwagi bo obecnie to obraz nędzy i rozpaczy, dziewczyny choć mają wielkie serca nie wiedzą jak finansować m.in. operacje, sterylizacje, zabiegi, zastrzyki i tym podobne. Panie Grzegorzu zaobserwował Pan obecność TOZ na pikniku organizacji pozarządowych w ubiegłą sobotę? Prowadziły loterię i sprzedawały oferowane przez mieszkańców i znajomych ciasta a pieniądze uzyskane z tej akcji pozwolą zaopatrzyć TOZ w żwirek i karmę czyli produkty pierwszej potrzeby niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. pozdrawiam E

  1. Jak pokazuje powyższa polemika problem opieki nad zwierzetami i utrzymania porządku w Policach niewatpliwie istnieje i rosnie w siłę. Potrzebne sa rozwiązania albo choc niewielkie zmiany, bo obecny system nie jest wystarczający.
   Własnie przelewam na papier swoją propozycje, jesli mi się uda, to jeszcze dzis umieszczę ją na stronie i poproszę i opinie. Liczę po cichu, że moje propozycje wyjda na przeciw oczekiwaniom opisanym przez Ewę.

 4. Witam
  Dołączam się do rozmowy i popieram pomysł odnośnie koszy na psie odchody, dodatkowo wybudowanie wybiegów dla psów, zainwestowanie w odkurzacze na psie kupy( kupno lub wypożyczenie), wprowadzenie opłaty za koty(dlaczego tylko my właściciele psów mamy płacić?) i może zainstalowanie monitoringu w parku staromiejskim, tak żeby świeżo wyremontowany nie został jeszcze szybciej zdewastowany

 5. Dzieki za podpowiedzi. Z tą opłatą za koty niestety się nie da. Nie ma mozliwości prawnych aby taką opłatę ustanowić w gminei. Pozostałe sugestie sa jak najbardziej słuszne.

  W przyszłym tygodniu mam spotkanie, na którym będe przekonywał do swojej koncepcji i dyskutował jej ewentualne wprowadzenie w roku 2013. Opracowanie to przedłożyłem burmistrzowi oraz radnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.