Zamieszanie z „podwyżkami” wody w tle

Policki Zakład Wodociągów i Kanalizacji złożył wniosek o zmiany w taryfie opłat za wodę i ścieki. Proponowane od 1 lipca 2017 roku nowe stawki opłat są o ponad 30% wyższe, niż obecnie obowiązujące.

Skala proponowanych zmian jest szokująca i już wzbudziła poruszenie wśród mieszkańców, którzy w większości są zdezorientowani skalą propozycji ZWiK.  – I słusznie, sam jestem poruszony zawartymi we wniosku liczbami.

Sytuację wykorzystują różne siły polityczne, które niedawno przebudziły się widząc na horyzoncie zbliżające się wybory samorządowe.

„Internety” aż huczą, pojawiają się protesty, zapowiedzi zbierania podpisów itd.

Podwyżka jest na papierze ale ile realnie zapłacimy?

Jeśli chodzi o to, co na papierze, to prawdopodobnie zostanie jak jest we wniosku ZWiK.

Ale jeśli chodzi o to, ile realnie zapłacimy po 1 lipca, to NA PEWNO nie będzie to tyle, ile zakłada wniosek ZWiK.

Analizę wniosku taryfowego ZWiK, wyjaśnienie mechanizmów i powodów wpływających na kształt tego wniosku zamieszczę jutro.

Postaram się objaśnić z czego wynikają takie liczby i jakie są konkretne plany, by mieszkańcy Gminy Police po 1 lipca 2017 nie odczuli proponowanych przez ZWiK zmian cen za wodę i ścieki.

 

PS 1 – całe to zamieszanie to już kolejny raz, kiedy nie zrobiono wszystkiego tak, jak należy – tzn. nie zadbano o rzetelną i wyczerpującą informację, tylko „rzucono” nowe stawki wzbudzając niepotrzebne obawy mieszkańców.

 

PS 2 – właśnie uzyskałem informacje, że na początek przyszłego tygodnia planowana jest konferencja prasowa Burmistrza, na której wyjaśni sytuację i zamieszanie z wnioskiem ZWiK

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.