zmieleni.pl – grupa policka

Dzisiaj w polickim Klubie Nauczyciela zainaugurowała swoją działalność policka grupa zwolenników akcji zmieleni.pl
Akces do grupy zgłosiło 9 osób. Co prawda w spotkaniu wzięło udział tylko 5 osób ale pozostali otrzymali elektroniczne usprawiedliwienie absencji. Nieobecnych zatrzymały obowiązki zawodowe, rodzinne, a jeden grał w tym czasie koncert(nauczka na przyszłość – organizowac spotkania trochę później). Każdy z nas awizował kolejne osoby zainteresowane udziałem w akcji, więc grupa zdecydowanie ma potencjał na zwiększenie liczebności.

W grupie jest wielka energia i chęć powalczenia o realizację celów akcji, doprowadzenie do referendum w sprawie wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu RP. Jestem pewien, że z taka fajną i zaangażowaną grupą uda się mocno spopularyzować cele akcji zmieleni.pl i uzyskać duże poparcie dla JOW.

Przyjęliśmy ramowy plan dzialania na najbliższy czas, wymieniliśmy się ciekawymi pomysłami na rozruszanie akcji, mamy nadzieję, że już w październiku odwiedzi nas Paweł Kukiz.

…z programu akcji zmieleni.pl:

Uważamy, że obowiązujący obecnie w Polsce system wyborczy w wyborach do Sejmu jest jedną z podstawowych wad ustrojowych i skutecznie uniemożliwa powstanie w naszym kraju społeczeństwa obywatelskiego. Powoduje także, że pojęcie ODPOWIEDZIALNOŚCI w polskiej polityce zostało zupełnie zapomniane. Czas to zmienić.

Akcja nie jest w żaden sposób związana z żadną z partii politycznych. Są wśród nas ludzie o zupełnie różnych poglądach – łączy nas tylko postulat zmiany systemu wyborczego.
• Chcemy w Polsce ordynacji na wzór brytyjski.
• Chcemy głosować na konkretnych ludzi, a nie na listy partyjne.
• Chcemy, aby posłowie byli odpowiedzialni przed swoimi wyborcami.
Cel akcji:
Celem długoterminowym naszej akcji jest ogłoszenie referendum w sprawie zmiany systemu wyborczego i wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP. Jednocześnie związane z tym będzie wywołanie szerokiej debaty publicznej na ten temat. Być może w jej wyniku politycy w Polsce przypomną sobie o własnych wyborcach i sami uchwalą zmianę ordynacji wyborczej


Na zdjęciach: Marcin, Konrad, Krzysiek i Grzesiek, za obiektywem aparatu Maja, a nieobecni usprawiedliwieni to Robert, Mariusz, Tadek i palindrom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.