29 lat temu – pierwsze wybory samorządowe

Pierwsze, całkowicie wolne i demokratyczne wybory w odrodzonej Polsce odbyły się 27 maja 1990 roku. Były to wybory samorządowe do gmin. W takim dniu warto przypomnieć skład pierwszej rady gminy wyłonionej w wyborach w Policach:

 

Pierwsza, historyczna sesja Rady Gminy Police odbyła się 6 czerwca 1990 roku w Klubie Nauczyciela. Radę wyłonili mieszkańcy Polic w demokratycznych wyborach powszechnych 27 maja 1990 roku. Wybrano 28 radnych.

Chciałbym w sposób szczególny uczcić 30-lecie samorządności i funkcjonowania Rady Miejskiej w Policach. Dlatego zainicjowałem projekt “Radni Polic wszystkich kadencji”

Realizację projektu rozpocznie wystawa grafik, przedstawiających wszystkie składy Rady Miejskiej w Policach zakończonych już(siedmiu) kadencji.

Docelowo grafiki zawisną w siedzibie Rady Miejskiej w polickim Urzędzie Miejskim.

Projekt zakończy otwarta dla mieszkańców, uroczysta sesja Rady Miejskiej w Policach, którą planuję zwołać na dzień 6 czerwca 2020 roku(będzie to sobota) w Klubie Nauczyciela.

Oprócz tego, planuję szereg działań i inicjatyw, przybliżających mieszkańcom Gminy Police funkcjonowanie Rady Miejskiej w Policach. Do współpracy zaproszę m. in. polickie szkoły, Młodzieżową Radę Regionu, stowarzyszenia i instytucje działające w Policach.

Grzegorz Ufniarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.