30-lecie Rady Miejskiej w Policach – PROSZĘ O POMOC

Wielkimi krokami zbliża się rocznica 30 lat samorządności w Polsce. Pierwsza, historyczna sesja Rady Gminy Police odbyła się 6 czerwca 1990 roku w Klubie Nauczyciela. Radę wyłonili mieszkańcy Polic w demokratycznych wyborach powszechnych 27 maja 1990 roku. Wybrano 28 radnych.

Chciałbym w sposób szczególny uczcić 30-lecie samorządności i funkcjonowania Rady Miejskiej w Policach. Dlatego zainicjowałem projekt  „Radni Polic wszystkich kadencji”

Realizację projektu rozpocznie wystawa grafik, przedstawiających wszystkie składy Rady Miejskiej w Policach zakończonych już(siedmiu) kadencji. Otwarcie wystawy planuję na 6 czerwca 2019 roku. Docelowo grafiki zawisną w siedzibie Rady Miejskiej w polickim Urzędzie Miejskim. 

Jako ciekawostkę(opracowaną przez Wiesława Gawła) dodam, że do dziś od 1990 roku funkcję radnych gminnych sprawowało 120 osób.

PROSZĘ O POMOC

Aby zebrać dane o wszystkich składach Rady i zdobyć zdjęcia radnych, zaprosiłem do współpracy Pana Władysława Diakuna – Burmistrza Polic oraz znawców najnowszej historii Polic: Wiesława Gawła, Witolda Stefańskiego, Jana Maturę i Jana Antoniego Kłysa. Opracowaliśmy już listy pełnych składów Rady w kolejnych VII kadencji. Obecnie zbieramy zdjęcia radnych.

I tu zwracam się do Policzan, byłych radnych, rodzin radnych, znajomych, przyjaciół o pomoc w uzyskaniu zdjęć radnych Polic od I do VII kadencji. 

Zdjęcia w wersji cyfrowej można nadsyłać na moją prywatną skrzynkę pocztową

grzegorz.ufniarz@interia.pl 

Niebawem uruchomię stronę internetową, na której umieszczę składy wszystkich kadencji Rady Miejskiej w Policach.

Co jeszcze?

Projekt zakończy otwarta dla mieszkańców, uroczysta sesja Rady Miejskiej w Policach, którą planuję zwołać na dzień 6 czerwca 2020 roku(będzie to sobota) w Klubie Nauczyciela.

Oprócz tego, planuję szereg działań i inicjatyw, przybliżających mieszkańcom Gminy Police funkcjonowanie Rady Miejskiej w Policach. Do współpracy zaproszę m. in. polickie szkoły, Młodzieżową Radę Regionu, stowarzyszenia i instytucje działające w Policach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.