A jednak… mieliśmy rację – dyrektor Białej nielegalny.

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że konkurs na dyrektora Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach został rozstrzygnięty w sposób nieobiektywny oraz unieważnił uchwały o rozstrzygnięciu konkursu i powołaniu nowego dyrektora Białej.

Przypomnę, że 2 września wraz z Mariuszem Wiśniewskim złożyliśmy do Wojewody Zachodniopomorskiego wniosek o unieważnienie tych uchwał. Argumentowaliśmy, że dwie osoby, Pani wicestarosta i członek Zarządu Powiatu nie mogli jednocześnie być członkami komisji konkursowej i członkami Zarządu Powiatu, który wyniki konkursu zatwierdzał. Powołaliśmy się przy tym na wyroki Wojewódzkich i Naczelnego Sadu Administracyjnego.

Pan Wojewoda nie uznał naszej argumentacji i nasz wniosek odrzucił

Po odrzuceniu wniosku przez Wojewodę, pozostawała jedynie droga sądowa. Z powodów formalnych, nie mogliśmy uczestniczyć w postępowaniu przed sądem. Jednak rozstrzygnięcie Wojewody zostało zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przez Panią Beatę Golisowicz. W efekcie WSA uznał zaskarżenie i uchylił obydwie uchwały.

Według doniesień medialnych pełnomocnik Powiatu Polickiego złoży skargę kasacyjną na orzeczenie WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zatem na ostateczne decyzje przyjdzie jeszcze poczekać.

W przypadku jednak, gdy NSA podtrzyma orzeczenie WSA uchwały zostaną uchylone i nie będzie dyrektora w Białej. Przed taką możliwością przestrzegany był Starosta, gdy wzywano go i cały zarząd Powiatu do unieważnienia konkursu i przeprowadzenia go na nowo. Władze powiatu nie zdecydowały się na ten krok.

Co będzie, gdy NSA unieważni konkurs? Jak będą traktowane decyzje dyrektora Białej przez 2/3 roku szkolnego w sytuacji gdy okaże się, że dyrektor działał nielegalnie?

na zdjęciu głosowanie Zarządu Powiatu zatwierdzające wyniki konkursu na dyrektora Białej

2 komentarze do “A jednak… mieliśmy rację – dyrektor Białej nielegalny.”

  1. to nie tak,że dyrektor ZS działał nielegalnie przez 2/3 roku szkolnego; działał legalnie, gdyż został powołany przez stosowny organ, była tylko (i aż !!!) zastosowana przez niego zła procedura i sąd nie podważył nielegalności dyrektora, tylko procedurę !!! a swoją drogą trzymam kciuki za P. dyrektor Beatę Golisowicz, by sprawiedliwości stało się za dość i wróciły spokojne rządy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.