Aleja międzyosiedlowa – interpelacja

1Chodnik pomiędzy ulicami Grzybową i Zamenhofa, umownie nazwany aleją międzyosiedlową, na niektórych odcinkach jest w opłakanym stanie i wymaga natychmiastowej modernizacji. Najgorzej jest na odcinku od Boh. Westerplatte do Odrzańskiej.

aleja międzyosiedlowa

Wykonałem zdjęcia, uzyskałem miarodajną kalkulację kosztów remontu i złożyłem interpelację o modernizację tego chodnika w podziale na trzy etapy: pierwszy – Boh. Westerplatte – Odrzańska(najpilniejszy), drugi – przy posesji Boh. Westerplatte 12, trzeci – na odcinku od ul. Odrzańskiej do Robotniczej.

1-2Pozostałe odcinki tej alei, tzn. od Zamenhofa do odcinka z etapu II oraz odcinek od ul. Robotniczej do Grzybowej, są już zmodernizowane.

4 5 2 6Poniżej treść interpelacji:

Police dn. 05.08.2015 r.

Grzegorz Ufniarz
Radny Rady Miejskiej w Policach

Sz. P.
Władysław Diakun
Burmistrz Polic

INTERPELACJA RADNEGO
Zwracam się do Pana Burmistrza z prośbą o przeprowadzenie remontu chodnika, który stanowi aleję międzyosiedlową zlokalizowanego pomiędzy ulicami Grzybową, a Zamenhofa(przebieg na załączonym planie części Osiedla Dąbrówki.
Chodnik ten stanowi jedno z trzech, bardzo dogodnych i szeroko używanych połączeń pomiędzy dwoma osiedlami – Dąbrówki i Bogusława X. Pozostałe dwie drogi są już modernizowane, wzdłuż ulicy Piaskowej jest kompletnie wyremontowany, wzdłuż ul. Bankowej remont trwa.
Chodnik ten nie był modernizowany od kiedy sięgam pamięcią (jestem mieszkańcem tego osiedla od dziecka). Najgorzej jest na odcinku od ul. Boh. Westerplatte (posesja nr 9) do Odrzańskiej(posesja 8). Jak pokazują załączone zdjęcia, szczególnie zdjęcia od 4 do 7, ta cześć chodnika jest skrajnie zniszczona. Wystające ze startej nakładki asfaltowej kamienie powodują, że co rusz przechodnie potykają się i przewracają. Przechodnie zwykle omijają całkowicie ten chodnik i Ida po trawie, obok chodnika. Zastrzegam jednak, że konieczne jest modernizowanie tego chodnika z zachowaniem jego dotychczasowych parametrów dotyczących szerokości. Uważam również, że powinna zostać zachowana nawierzchnia asfaltowa.
W mojej ocenie modernizację tego chodnika można śmiało podzielić na trzy etapy.
Etap I(najpilniejszy) – od Boh. Westerplatte do Odrzańskiej o długości 99 m.
Etap II – Przy posesji Boh. Westerplatte 12 o długości 34 m
Etap III – od ul. Odrzańskiej do Robotniczej o długości 97 m.
Uzyskałem informacje, że koszt modernizacji chodnika w etapie I wyniesie ok. 63.100 zł brutto.
Zwracam się z prośbą o wprowadzenie tego zadania(Etap I) do realizacji jeszcze w tym roku.

W załączeniu:
1 – przebieg alei na planie miasta
2 – zdjęcia stanu nawierzchni odcinka objętego etapem I

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.