„Bank pomysłów”

Można już zaobserwować spory „ruch” wokół sprawy rozdzielenia unijnych środków w perspektywie 2014-2020 w naszym regionie. Marszałek województa, który będzie rozdysponowywał te środki już robi wstępne przymiarki do tworzenia list rankingowych.

Aby skutecznie zabiegać o środki na konkretne działania, już dziś trzeba podejmować wysiłek planistyczny, tworzyć koncepcje i dokumentację projektową. Trzeba okreslić strategię, najważniejsze obszary do zainwestowania, nazwać je i przygotowac projekty budowlane, studia wykonalności, szykować sie do pozwoleń na budowę. Wszystko to po to, aby mieć lepszą pozycję startową do sięgania po unijne pieniądze.

 

Zapraszam do zgłaszania swoich pomysłów na inwestycje, które zdaniem Państwa powinny być przeprowadzone w gminie Police w najbliższych latach przy udziale środków z UE. Pomysły, propozycje, opinie proszę zamieszczać w formie komentarza do tego tekstu. Ten swoisty „bank pomysłów” czyli spis propozycji przedstawię burmistrzowi i zaprezentuję ich uzasadnienie.

ZAPRASZAM

5 komentarzy do “„Bank pomysłów””

 1. Witam
  Bardzo by się przydały światła na przejściu dla pieszych przy Netto, mało który kierowca jedzie z przepisową prędkością.

 2. Budowa sieci ścieżek rowerowych w mieście Police. Budowa ścieżek rowerowych oraz parkingów rowerowych oplatających miasto Police. Budowe takiej sieci można połączyć z kampanią reklamową promująca ekologiczny transport.

 3. Moim zdaniem fajnie byłoby przyłączyć do ciepłowniczej sieci miejskiej domów przy ulicach Westerplatte, Odrzańska, Robotnicza. Wtedy nie musieli by palić „śmieciami” w piecach lub kominkach zasmradzając okolicę i trując środowisko.

 4. Oj dużo by wymieniać. Po pierwsze – ścieżki rowerowe – które połączą już istniejące i kilka nowych by się przydało (głównie w centrum miasta). Najlepiej zrobić to jakoś z głową i poprowadzić jedną główną ścieżkę np. na Piłsudskiego i do niej kolejno dobudowywać nowe. Najgorzej jest kawałkami robić ścieżkę, bo nie wiadomo czy na nią wjeżdżać czy też nie bo zaraz się kończy.
  Przystań miejską niby remontują, ale nie wiem czy warto nazywać to przystanią miejską, bo co to jest kilkanaście metrów nabrzeża?
  No i droga za Przesocinem. To co tam się teraz dzieje wzywa o pomstę do nieba.
  Można by odnowić ścieżke zdrowia wokół Polic, bo teraz to nie wiadomo co to jest.
  PS. Ścieżki obowiązkowo z asfaltu lub czegokolwiek tylko nie kostki.
  PS2. Mam wielu znajomych studentów architektów i wiem że są to bardzo twórczy ludzie, którzy naprawdę umieją ciekawie zagospodarować przestrzeń. Warto by robić konkursy dla takich właśnie studentów, którzy nie dość że mają co potem sobie w CV napisać to jeszcze będą mieli satysfakcję jeżeli ich projekt będzie zrealizowany. Mam tutaj na myśli chociażby ścieżke zdrowia wokół Polic lub jakaś przestrzeń publiczną. Pozdrawiam

 5. Dobrym pomysłem byłoby zainstalowanie lustra dla pojazdów wyjeżdżających z parkingu Biedronki na ulicę Zamenhofa. Włączając się do ruchu w ulicę Zamenhofa nie widać czy porusza się nią pojazd.
  Druga sprawa to zablokowanie przejazdu pomiędzy ulicą Odrzańską a Zamenhofa po parkingu Biedronki. Mimo iż z jednej strony jest zakaz ruchu nikt na niego nie zważa i jest to łącznik pomiędzy dwiema ulicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.