Ścieżki rowerowe – gorący temat.

Transport rowerowy ma być jednym z priorytetów wsparcia środkami unijnymi w perspektywie finansowaj na lata 2014 – 2020. W wielu miastach w Polsce aktywne sa stowarzyszenia zrzeszające miłośników jednośladów, które rozpoczynają lobbing za rozbudową sieci ścieżek rowerowych. W Policach aktywnie działa rowerowe stowarzyszenie SAMARAMA.

Mniej więcej dwa lata temu powstała koncepcja budowy sieci ścieżek rowerowych w Policach http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=1308  

Koncepcja jest stale wzbogacana opiniami i uwagami mieszkańców. Gdy poprosiłem odwiedzających moją stronę o wzięcie udziału w dyskusji na temat przyszłych zadań inwestycyjnych w Policach w oparciu o środki zewnętrzne, wiele uwag dotyczyło własnie rozbudowy sieci ścieżek rowerowych.

Zasadnicze pytanie dotyczy kierunku rozbudowy tych ścieżek. Czy budować  rowerostradę w kierunku Trzebieży i stworzyć w ten sposób szlak rowerowy od Szczecina do Trzebiezy? Czy może raczej skupić się na rozbudowie sieci ścieżek w samym mieście Police i w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów poruszających się ulicami Polic?

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.