Ścieżki rowerowe – gorący temat.

Transport rowerowy ma być jednym z priorytetów wsparcia środkami unijnymi w perspektywie finansowaj na lata 2014 – 2020. W wielu miastach w Polsce aktywne sa stowarzyszenia zrzeszające miłośników jednośladów, które rozpoczynają lobbing za rozbudową sieci ścieżek rowerowych. W Policach aktywnie działa rowerowe stowarzyszenie SAMARAMA.

Mniej więcej dwa lata temu powstała koncepcja budowy sieci ścieżek rowerowych w Policach http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=1308  

Koncepcja jest stale wzbogacana opiniami i uwagami mieszkańców. Gdy poprosiłem odwiedzających moją stronę o wzięcie udziału w dyskusji na temat przyszłych zadań inwestycyjnych w Policach w oparciu o środki zewnętrzne, wiele uwag dotyczyło własnie rozbudowy sieci ścieżek rowerowych.

Zasadnicze pytanie dotyczy kierunku rozbudowy tych ścieżek. Czy budować  rowerostradę w kierunku Trzebieży i stworzyć w ten sposób szlak rowerowy od Szczecina do Trzebiezy? Czy może raczej skupić się na rozbudowie sieci ścieżek w samym mieście Police i w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów poruszających się ulicami Polic?

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.