Bumbe i Kugle* – Targi Projektów w Gimnazjum nr 1

1W poniedziałek 9 marca w sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Policach odbyła się trzecia edycja imprezy Targi Projektów w G 1. Organizatorzy sprawili mi wielką przyjemność, już po raz trzeci zapraszając do uczestnictwa w imprezie.

Targi Projektów, to prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych przez drugoklasistów z Gimnazjum nr 1. Na prezentacje projektów zapraszani są uczniowie polickich podstawówek. Targi są zatem jednocześnie prezentacją szkoły.

Stoisko projektu zdrowotnego - udzielanie pierwszej pomocy
Stoisko projektu zdrowotnego – udzielanie pierwszej pomocy

Projekty są oceniane przez tzw. ekspertów, którzy po prezentacji przedstawiają swoje wrażenia i opinie. W tej edycji do grona ekspertów zaproszono Witolda Stefańskiego – Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury UG w Policach, Michała Rajewskiego – wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Policach, Gracjana Brodę – właściciela portalu www.dziennikpolicki.pl i mnie.

Eksperci "w akcji" podczas podsumowania...
Eksperci „w akcji” podczas podsumowania…

Oceniliśmy kilkadziesiąt projektów w najprzeróżniejszych kategoriach. Były projekty dotyczące historii Polski, sportu, miast, zabytków, promujące zdrowie, odżywianie, hobbystyczne. Mnie, do oceny, przypadły projekty:

 – Moda i styl nastolatek

– Kaszuby

– Polskie bezrobocie

– Pogoń Szczecin

– Polska kinematografia

 – Polskie zabytki

Uczniowie jak zawsze wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywności, świetnie pracowali w zespołach i porządnie przygotowali swoje prezentacje. Dodatkowo, dla uczniów z podstawówek zorganizowano grę edukacyjną.

...i w czasie przeglądania projektów i spotkań z ich autorami.
…i w czasie przeglądania projektów i spotkań z ich autorami.

Impreza odbyła się pod czujnym i gościnnym okiem Pani Dyrektor Ewy Klein, a nad jej sprawnym przebiegiem czuwali pomysłodawcy i organizatorzy, nauczyciele z G 1, Ewa Misztalska i Zbigniew Wojciechowicz.

Dziękuję bardzo za zaproszenie i możliwość udziału w tej imprezie.

* – Bumbe i Kugle – tradycyjne potrawy kaszubskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.