Dwie akcje – jeden cel

Po czwartkowej decyzji komisji konkursowej w sprawie wyboru dyrektora Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza(popularnej Białej) przegranej Pani  Beaty Golisowicz, dotychczasowej Dyrektorki szkoły, w internecie nadal wrze.

Wykrystalizowały się dwa duże środowiska skupione na Facebooku, które postulują organizację konkretnych działań w ramach protestu przeciw decyzji o wyborze dyrektora.

Grupa „Policzanie decydują!” organizuje akcję poparcia dla Pani Golisowicz w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Zwołują uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów szkoły, aby przyszli na rozpoczęcie roku ubrani na czarno. Dziś grupa uzyskała zgodę szkoły w Loecknitz(tam rok szkolny trwa już od dwóch tygodni), aby polscy uczniowie tej szkoły(są jednocześnie uczniami Białej) mogli przyjechać na rozpoczęcie roku szkolnego do Polic pod warunkiem, że przyniosą pisemne usprawiedliwienie od rodziców.

https://www.facebook.com/pages/Policzanie-decyduj%C4%85/677728195589506

„Police decydują!” zyskali ponad 730 zwolenników.

Druga grupa, skupiona w fejsbukowym profilu „Beata Golisowicz na dyrektora” zebrała już grupę 817 zwolenników i zachęca do wzięcia czynnego udziału w proteście 28 sierpnia pod siedzibą Starostwa Powiatowego. W tym dniu ma się odbyć posiedzenie Zarządu Powiatu, na którym ma być zatwierdzona decyzja komisji konkursowej.

Grupa postuluje i apeluje do starosty o to by zmienił decyzję komisji konkursowej.

https://www.facebook.com/BeataGolisowiczNaDyrektora

Zapowiada też akcję plakatową w Policach: „Planujemy 'zaplakatowac’ Police plakatami wielkości A3 informującej mieszkańców o tym co się stało…”

Jutro, tj. 27 sierpnia o godzinie 20.00 na boisku przy Białej grupa organizuje spotkanie wszystkich zwolenników Pani Golisowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.