Spontaniczna akcja sprzeciwu po wyniku konkursu na dyrektora Bialej.

Po ogłoszeniu wyników konkursu na dyrektora Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza, popularnej Białej, w Policach zawrzało. W kilka godzin po upublicznieniu informacji w internecie zawiązała się grupa pod nazwą „Policzanie decydują!”, która zyskuje z godziny na godzinę coraz szersze poparcie(niemal 500 głosów poparcia w niecałą dobę!).

https://www.facebook.com/pages/Policzanie-decyduj%C4%85/677728195589506?fref=ts

„Policzanie decydują!” chcą podjąć konkretne działania aby zamanifestować swoje niezadowolenie z wyników konkursu na dyrektora Białej.

Pierwszą akcją ma być zwołanie na rozpoczęcie roku szkolnego w Białej uczniów, ich rodziców, absolwentów i sympatyków. Organizatorzy proszą, by wszyscy przyszli na tę uroczystość ubrani na czarno. Ma to symbolizować niezadowolenie z decyzji powiatu i żal oraz solidarność z Panią Beatą Golisowicz, ustępującą(przegrała konkurs) dyrektorką Białej.

„Policzanie decydują!” coraz głośniej i śmielej mówią o zorganizowaniu referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu Polickiego. Chcą w ten sposób wyrazić ocenę działania Starosty i Zarządu Powiatu(Zarząd i Starosta wybierani są przez większość w Radzie Powiatu).

Inicjatywa „Policzanie decydują!” jest bardzo ciekawa, z wpisów i głosów poparcia wynika, że skupia zarówno młodych ludzi, uczniów, absolwentów, jak i osoby starsze. Wszystkich łączy niezadowolenie z wyniku konkursu na dyrektora Białej i szerzej z funkcjonowania Starostwa.

PS – jestem jedną z tych 500 osób popierających inicjatywę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.