Dystrybutory z workami na psie odchody już zamontowane!

Od kilku dni na osiedlu Bogusława w Policach stoją zamontowane dwa dystrybutory z darmowymi workami na psie odchody. Z zasobników skorzystać może każdy, kto chce posprzątać po swoim pupilu.

O montaż takich urządzeń zabiegam od ponad roku. Jest to, w mojej ocenie, dobra metoda propagowania sprzątania po swoich pieskach. Wybór osiedla Bogusława nie jest przypadkowy. Od lat mieszkańcy tej części Polic jako jeden z głównych mankamentów swojego osiedla wskazują zanieczyszczenie trawników i skwerów psimi odchodami. Wnioskowałem aby akcja zamontowania dystrybutorów miała charakter pilotażowy i w przypadku stwierdzenia, że przynosi ona pozytywne efekty, o rozszerzanie jej na inne osiedla.

Dystrybutory zamontowano w dwóch miejscach – na ul. Zamenehofa przy skwerku, w okolicach klatki 36

oraz przy ostatnim wieżowcu (Zamenhofa 50) pomiędzy placem zabaw i parkingiem

Bardzo się cieszę, że wreszcie rozpoczęła się ta akcja. Przypominam swoje wnioski i interpelacje w tej sprawie http://grzegorzufniarz.pl/darmowe-worki-na-psie-odchody-w-drugiej-polowie-2013-r/

Dystrybutory obsługiwać będzie firma Trans Net. W przypadku, gdyby mieszkańcy stwierdzili brak woreczków w dystrybutorach lub jego awarie czy dewastacje proszę o informacje do mnie lub do polickiego Wydziału Ochrony Środowiska tel. 91 43 11 803.

Proszę też o kierowanie do mnie opinii na temat tej akcji.

Składam podziękowania Panu Burmistrzowi za przychylenie się do mojego wniosku i uruchomienie akcji. Oddzielne podziękowania składam Spółdzielni Mieszkaniowej CHEMIK za współpracę i wyrażenie zgody na montaż zasobników na swoim terenie.

Na koniec kieruję apel do mieszkańców o korzystanie z tego udogodnienia oraz o zadbanie o to, by dystrybutory nie były dewastowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.