Hybrydowy MAN już w SPPK

W poniedziałek wieczorem do zajezdni autobusowej w Policach dotarł testowy autobus MAN Lion’s City Hybrid. Autobus będzie testowany do 6 czerwca na polickich liniach komunikacji miejskiej. Hybryda jest wyposażona w tradycyjny silnik diesla oraz ogniwa elektryczne, które również zasilają napęd autobusu. Ogniwa „ładują się” przy hamowaniu autobusu. Stąd najlepiej sprawdza się on na liniach, na których jest dużo przystanków i autobus często się zatrzymuje.

Man hybrydowy dotarł do Polic z Białegostoku, po testach w SPPK pojedzie do Monachium. Ciekawostką jest to, że autobus posiada ogranicznik prędkości na poziomie 65km/h. Było to duże utrudnienie dla naszych kierowców, którzy sprowadzali hybrydę z Białegostoku. Przejechanie 650 km zajęło im prawie 14 godzin.

Autobus już dziś powienin sie pojawić na linii 109.

2 myśli w temacie “Hybrydowy MAN już w SPPK”

 1. Witam;)

  Bardzo cieszę, że już dotarła hybrydowa do Polic!

  Przeczytałem z forumu police.info.pl, że jutro bedzie na linii 101. Chciałbym dokładnie dowiedzieć, na jakiej brygadzie będzie i o której pojawi sie na placu rodla w godzinach 12.30 do 14.00? Pytam, bo jestem studentem, mam ograniczoną czasu. Chciałbym sie przejechać. Chciałbym porównać miedzy hybridami Volvo, Solaris i MAN.

  Pozdrawiam!
  Mateusz

 2. Niestety, sam nie mogę pomóc, bo dziś jestem nieobecny w pracy, a nie pamiętam szczegółowego harmonogramu. Najlepiej proszę zadzwonić do dyspozytora 420 15 72, on powinien udzielić szczegółowej informacji.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.