Hybrydowy MAN już w SPPK

W poniedziałek wieczorem do zajezdni autobusowej w Policach dotarł testowy autobus MAN Lion’s City Hybrid. Autobus będzie testowany do 6 czerwca na polickich liniach komunikacji miejskiej. Hybryda jest wyposażona w tradycyjny silnik diesla oraz ogniwa elektryczne, które również zasilają napęd autobusu. Ogniwa „ładują się” przy hamowaniu autobusu. Stąd najlepiej sprawdza się on na liniach, na których jest dużo przystanków i autobus często się zatrzymuje.

Man hybrydowy dotarł do Polic z Białegostoku, po testach w SPPK pojedzie do Monachium. Ciekawostką jest to, że autobus posiada ogranicznik prędkości na poziomie 65km/h. Było to duże utrudnienie dla naszych kierowców, którzy sprowadzali hybrydę z Białegostoku. Przejechanie 650 km zajęło im prawie 14 godzin.

Autobus już dziś powienin sie pojawić na linii 109.

2 komentarze do “Hybrydowy MAN już w SPPK”

 1. Witam;)

  Bardzo cieszę, że już dotarła hybrydowa do Polic!

  Przeczytałem z forumu police.info.pl, że jutro bedzie na linii 101. Chciałbym dokładnie dowiedzieć, na jakiej brygadzie będzie i o której pojawi sie na placu rodla w godzinach 12.30 do 14.00? Pytam, bo jestem studentem, mam ograniczoną czasu. Chciałbym sie przejechać. Chciałbym porównać miedzy hybridami Volvo, Solaris i MAN.

  Pozdrawiam!
  Mateusz

 2. Niestety, sam nie mogę pomóc, bo dziś jestem nieobecny w pracy, a nie pamiętam szczegółowego harmonogramu. Najlepiej proszę zadzwonić do dyspozytora 420 15 72, on powinien udzielić szczegółowej informacji.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.