Interpelacja na koniec czerwca

imagesJesteśmy ledwie kilka dni po najdłuższym dniu w roku. Teraz noce będą zapadać coraz szybciej. To dobry monet, by poruszyć temat zgłoszony mi przez kilku mieszkańców osiedla Dąbrówki.

Rosnące wzdłuż ulicy Bankowej drzewa, rozrosły się do takich rozmiarów, że zasłaniają latarnie uliczne. Z tego powodu, nocą na tych ulicach panuje półmrok, bo światło z latarni nie może się przebić przez bujnie obrośnięte liśćmi drzewa.

Dziś może ten problem nie jest tak palący ale jesienią i zimą będzie stanowić spory kłopot. W związku z tym zwróciłem się do Pana Burmistrza z interpelacją dotyczącą poprawy stanu na ul. Bankowej i Odrzańskiej.

Police dn. 30.06.2015 r.

Grzegorz Ufniarz
Radny Rady Miejskiej w Policach.

Sz. P.
Władysław Diakun
Burmistrz Polic

INTERPELACJA RADNEGO

W związku z remontem ul. Bankowej docierają do mnie pozytywne opinie mieszkańców osiedla o tym zadaniu. Wskazują jednak na potrzebę rozwiązania jednego problemu.
Drzewa rosnące wzdłuż ulic Bankowej i Odrzańskiej rozrosły się już do takiego rozmiaru, że istotnie zasłaniają światło latarni ulicznych. W efekcie, na wskazanych ulicach panuje półmrok. W związku z remontem ul. Bankowej chciałbym zapytać, czy zadanie przewiduje przestawienie słupów oświetleniowych aby poprawić efektywność oświetlenia ulicznego. A jeżeli nie ma takich planów lub możliwości wykonania, to wnioskuję o dokonanie stosownych korekt koron drzew, by nie zasłaniały one oświetlenia ulicznego we wskazanych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.