Interpelacje złozone na sesji Rady Miejskiej

kawkaPodczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Policach złożyłem dwie interpelacje.
Pierwsza dotyczyła sugestii, by Gmina Police przystąpiła do programu KAWKA, czyli „Poprawa jakości powietrza. Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii”. Program finansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i ma na celu dofinansowanie działań ograniczających emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Działania te to m. in.: wymiana pieców kaflowych i pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania, wsparcie przy podłączaniu się do miejskich sieci ciepłowniczych. Do programu przystępują gminy ale beneficjentami są zarządcy budynków, wspólnoty mieszkaniowe, osoby fizyczne. W skali całego kraju na program KAWKA przeznaczono 120 mln złotych, czyli nie za wiele ale zawsze warto szukać dodatkowych źródeł finansowania.

https://www.wfos.szczecin.pl/konkursy/1089-nabor-wnioskow-w-ramach-programu-nfosigw-pt-kawka-iii.html

Druga dotyczyła realizacji wniosku mieszkańców ul. Boh. Westerplatte, budowy krótkiego odcinka chodnika u zbiegu ulic Bankowej i Boh. Westerplatte. Mieszkańcy od ponad 20 lat dochodzą skrótem do przejścia dla pieszych przy ul. Bankowej. Chodzi o to, by ten skrót „zalegalizować” poprzez zbudowanie na nim chodnika o długości ok. 10 m.

chodniczek

Zaproponowałem, by zrobić to w ramach zadania przebudowy ul. Bankowej. Zdjęcia i szkic są mojego autorstwa, bardzo przepraszam za ich wątpliwą jakość.

szkic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.