Jeszcze o monitoringu

imagesW ubiegłotygodniowym wpisie informowałem o spotkaniu w polickiej Straży Miejskiej i o wnioskach o rozbudowie systemu monitoringu w Policach. Wniosek uznałem za jak najbardziej zasadny i właściwy, jednak aby mieć pełen obraz sytuacji, uznałem, ze konieczna jest weryfikacja i potwierdzenie, czy miejski monitoring jest tak istotnym i ważnym narzędziem dla polickich służb dbających o porządek i bezpieczeństwo. Zwróciłem się więc do Pana Burmistrza z prośbą, o uzyskanie informacji o tym, jak korzystają z monitoringu służby policyjne.

Odpowiedzi na zadane w interpelacji pytania, dadzą szerszy obraz wykorzystania tego systemu w naszym mieście.

Police dn. 23.01.2015 r.

Grzegorz Ufniarz
Radny Rady Miejskiej w Policach.

Sz. P.
Władysław Diakun
Burmistrz Polic

INTERPELACJA RADNEGO

W środę 21 stycznia wraz z grupą radnych uczestniczyłem w prezentacji systemu monitoringu miejskiego zainstalowanego w siedzibie Straży Miejskiej w Policach. Jednym z wniosków po tym spotkanie był postulat rozbudowy tego systemu w kolejnych rejonach naszego miasta.
W mojej ocenie, zanim zostaną podjęte decyzje o wydatkowaniu środków na rozbudowę monitoringu, konieczna jest informacja, w jakim stopniu monitoring w obecnym kształcie wspiera działania służb dbających o bezpieczeństwo i porządek w naszym mieście. W związku z tym zwracam się do Pana Burmistrza o odpowiedzi na pytania:
1. Czy prowadzone są statystyki w Straży Miejskiej dotyczące ilości zdarzeń, w których SM podejmowała interwencje na podstawie wskazań monitoringu miejskiego?
2. Czy w Komendzie Powiatowej Policji w Policach jest zorganizowane stanowisko podglądu monitoringu miejskiego?
3. Czy Policja kiedykolwiek przedstawiała Gminie sprawozdania z wykorzystania monitoringu miejskiego? Jeżeli tak, to zwracam się o udostępnienie tych sprawozdań. Jeżeli nie, wnioskuję o zwrócenie się do Komendy z takim zapytaniem.
4. Czy Komenda Policji wnioskowała do Gminy o rozbudowę monitoringu miejskiego?
W mojej ocenie monitoring miejski jest bardzo dobrym i przydatnym narzędziem, o ile jego techniczne możliwości pozwalają na korzystanie z monitoringu w jak najszerszym zakresie. Ponadto, konieczne jest uzyskanie pewności, że monitoring jest używany przez służby dbające o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców. W przeciwnym razie będzie to jedynie kosztowna ale i bezużyteczna inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.